Рукомет Рукомет/Извештаји

Zvezda poražena od Dinama

Izvor: RK Crvena zvezda

Rukometaši Crvene zvezde ponovo su izgubili bodove u poslednjim sekundama utakmice, Dinamo je slavio u „Šumicama“ 29:30.

Utakmica je bila borbena tokom celog toka, iako su ovosezonskom učesniku SEHA lige pre početka meča možda davane veće šanse za pobedu, Crvena zvezda nije nijednog trenutka bila podređena.

Dinamo je imao dva gola prednosti u prvom poluvremenu, ali crveno-beli su izjednačili do poluvremena, 14:14.

Nerešen ishod je tokom najvećeg dela susreta najčešće viđan na semaforu. U 41.minutu je bilo 20:20, u 55. 26:26, nakon pogotka Kljajića. Pogađali su Mladen Šotić i Ivan Dimitrijević, i u poslednji minut se ušlo sa rezultatom 29:29. Dinamo je promašio prvu priliku i nije pogodio prazan gol, ali su grešku u dodavanju sedam sekundi pre kraja napravili Zvezdini igrači, Distol je iskoristio poklon i doneo pobedu Pančevcima, 29:30.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Mladen Šotić sa 11 golova.

U narednom kolu crveno-beli dočekuju Vojvodinu.

Crvena zvezda – Dinamo 29:30 (14:14)

Beograd, dvorana: Šumice. Gledalaca: 250. Sudije: Antić i Jakovljević. Sedmerci: Crvena zvezda 3 (2), Dinamo 3 (2). Isključenja: Crvena zvezda 6, Dinamo 8 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Šotić 11, Radosavljević, A.Babić 2, Ivanović, Pešić, LJubenović, Bugarinović 1, Mirosavljević 4, Pejčinović, Rajičević, Mandić 5, D.Babić 1, Kljajić 5, Zejak, Đurković. Trener: Nenad Peruničić

DINAMO: Jelić, Elezović 5, Mirković 6, Pilipović 5, Radanović, Pralica, Distol 1, Petrović, Dimitrijević 5, Šaponjić 2, Radovanović, Stojanović, Banduka 2, Slavuljica 2, Žujović 2. Trener: Ivan Petković