Рукомет

Rukometaši Zvezde jesenji prvaci

Izvor: Zvanični sajt RK Crvena zvezda

Rukometaši Crvene zvezde u velikom stilu su završili takmičenje u Super ligi Srbije za 2015. godinu. Crveno-beli su savladali Moravu u Velikoj Plani rezultatom 28:24 (13:13), u 12. kolu, i na zimsku pauzu otišli kao lideri na tabeli.

Ekipa Nenada Peruničića nije dozvolila iznenađenje neugodnoj Moravi. Gosti su u najvećem delu utakmice bili u vođstvu i sigurnom igrom održavali prednost od tri do četiri gola u drugom poluvremenu. Tako je Zvezda na gostovanjima ove sezone zabeležila impresivan skor od pet pobeda i remi u šest utakmica i jedina je neporažena ekipa na gostujućim terenima u sezoni.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz11219585_680108865459355_3719615489475151192_n zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12316382_680109142125994_1565065503377110928_n

Silovito su Zvezdaši počeli meč i posle sedam minuta vodili sa 3:0 golovima Damnjanovića, Babića i Radosavljevića. Međutim, Morava se ubrzo potpuno vratila u igru. Milan Potpara i Mirko Mihajlović donose izjednačenje (7:7) domaćem sastavu u 15. minutu. Odgovor je odmah usledio pogocima Mandića i Dragutinovića, da bi tim iz Velike Plane serijom od 3:0 preko Potpare, Mihajlovića i Avramovića prvi put poveo sa 11:10 u 24. minutu.

Morava je drugi i poslednji put bila u vođstvu u 27. minutu kod rezultata 12:11. Beograđani su preokrenuli golom Radosavljevića, a izjednačio je nezadrživi Potpara, pa su rivali na odmor otišli rezultatski poravnati (13:13).

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12376444_680109082126000_4761101820339581622_n

Domaći su držali priključak do 36. minuta, kada je Antić izjednačio na 15:15. Tada su se u Zvezdinim redovima razigrali Dejan Babić i Aleksandar Dragutinović i počeli da prave razliku. Babić je za kratko vreme tri puta uspeo da se upiše u strelce, zatim je usledila serija lidera od 3:0 preko Damnjanovića, Dragutinovića i Babića za +5 (22:17) u 48. minutu.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12359962_680108835459358_9194699041085289906_n

Uz sve to je i Zvezdin golman Dejan Zlatanović ponovo imao svoj dan. Još jednom je bravuroznim intervencijama pogurao tim ka trijumfu i treći put na poslednje četiri utakmice poneo je epitet najboljeg pojedinca na utakmici u redovima ekipe iz prestonice. Sa druge strane su Dragutinović i Mandić golovima održavali dovoljnu zalihu od tri do četiri gola razlike, za mirnu završnicu i petu pobedu u nizu.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12373302_680108858792689_703648728057576192_n

Dejan Babić je bio najefikasniji u redovima Crvene zvezde sa osam pogodaka. Pratili su ga Aleksandar Dragutinović sa sedam i Nenad Mandić sa šest golova. Najbolji u sastavu Morave bio je Milan Potpara, koji se osam puta upisao u strelce, dok je Mirko Mihajlović šest puta zatresao mrežu. Crveno-beli su imali i veliku podršku svojih navijača u Velikoj Plani, kojima se klub zahvaljuje na bodrenju tokom čitavog meča, a pesma Delija još jednom je pomogla ekipi da stigne do nove, 10. pobede u šampionatu.

????????????????????????????????????

Morava – Crvena zvezda 24:28 (13:13)

Dvorana: TSC Velika Plana. Gledalaca: 600. Sudije: Stojković (Niš) i Nikolić (Leskovac). Sedmerci: Morava 3 (1), Crvena zvezda 4 (3). Isključenja: Morava 4, Crvena zvezda 8 minuta.

Morava: Bojković, Potpara 8, Đurković, Rakić, Trpković, Rajić, Đorđević, Bugarinović 3, Antić 3 (1), Popović, Lazović, Radojević, Božić, Božanić 3, Avramović 1, Mihajlović 6.

Crvena zvezda: Janketić, Šotić, Bojičić, Radosavljević 3 (2), Dragutinović 7 (1), Damnjanović 4, Gačević, Antelj, Draškić, Zlatanović, Todorović, Mandić 6, Babić 8, Slobodan Dimitrić, Leovac, Milutinović.

Zvezda je jesenji deo šampionata završila na prvoj poziciji sa 21 bodom i već sada je blizu plasmana u plej-of, jer ima prednost u odnosu na petoplasirani tim od sedam bodova.