Рукомет Рукомет/Вести Рукомет/Извештаји

Crveno-belo slavlje u derbiju protiv Metaloplastike

Izvor: rkcrvenazvezda.rs

Rukometaši Crvene zvezde savladali su Metaloplastiku u 11. kolu Super lige Srbije na domaćem terenu u Beogradu rezultatom 26:25 (14:13) i zabeležili četvrtu uzastopnu pobedu u šampionatu.

Crveno-beli su vodili tokom najvećeg dela utakmice, u drugom poluvremenu stekli i šest golova prednosti, da bi se gosti u finišu približili na gol zaostatka, ali je Nenad Mandić otklonio sve dileme oko pobednika golom na oko 45 sekundi pre kraja, čime je ekipa Nenada Peruničića stigla do nedostižnih dva razlike.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12316677_677283745741867_1490801260495492113_nzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12313729_677283122408596_5944850482893240019_n

Početak je bio vrlo izjednačen, da bi nakon toga usledile serije na obe strane. Najpre je Zvezda od 8. do 11. minuta napravila seriju od 3:0 i stekla prednost od 6:4. Radosavljević je pogodio u kontri, zatim je precizan bio i Babić, a nakon ukradene lopte Mandića, kontru je istrčao Damnjanović i zatresao mrežu.

Nije se dugo čekalo na odgovor ekipe Veselina Vukovića, koja je serijom od 3:0 preokrenula na 9:7 golovima Ilića, Dragićevića i Rajkovića, ali su se domaći ekspresno vratili i izjednačili na 9:9 preko Radosavljevića, koji je još jednom u kontri nadmudrio protivničkog čuvara mreže.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12299104_677283852408523_5305815692904192040_nzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12311130_677283609075214_741191702995121158_n

Razigrani Radovan Ostojić bio je najzapaženiji u redovima Šapčana, postigao i gol iz neočekivane situacije, međutim, crveno-beli su imali odgovor i u samom finišu prvog poluvremena stigli su do vođstva. Babić je izjednačio rezultat, Zlatanović odbranio pokušaj rivala, a Damnjanović doneo prednost od 14:13 par sekundi pre kraja prvog dela igre.

U nastavku Zvezda deluje još sigurnije. Raspoloženi Nikola Damnjanović i ubojiti strelac Aleksandar Dragutinović donose vođstvo od 16:13 u 33. minutu, ali se domaći sastav na tome nije zaustavio, već je sjajnim pogotkom Dejana Babića iz okreta stigao i do +4 (19:15).

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12341181_677284052408503_1322498022915949869_n

Da je Radosavljević iskoristio dva zicera, rukometaši lidera srpskog prvenstva mogli su i do ubedljivije prednosti, ali su i gosti imali velikih problema u napadu, što zbog dobre Zvezdine odbrane, što zbog pogođenih stativa i grešaka. Duži period bez pogotka prekinuo je Petar Petrović u 41. minutu, ali se nakon toga Babić još jednom sjajno snašao i vratio do tada maksimalnu prednost.

Usledio je šou Zvezdinog golmana Dejana Zlatanovića, koji brani sedmerac Dragićeviću, a zatim još dva zicera za kratko vreme. To je na najbolji način iskoristio Damnjanović, koji dva puta cepa mrežu i donosi Zvezdi najveću prednost na utakmici od šest golova razlike (22:16) u 45. minutu.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz11202565_677284499075125_2592959676193163784_nzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12308832_677283855741856_4520345334617447060_n

Činilo se da će domaćin lako sačuvati visoko vođstvo i upisati nova dva boda bez mnogo muke, ali je baš tada došlo do pada u igri, dok su se na drugoj strani razigrali Vukašin Rajković i Stefan Ilić i ubrzo prepolovili zaostatak i pored nekoliko skinutih zicera Dejana Zlatanovića u tom periodu.

Veoma burno je bilo u samom finišu. Dejan Babić je pod faulom šutirao sa crte, golman Maksimović je odbranio, sudije se nisu oglasile, da bi Ilić na drugoj strani smanjio na 23:24. Iziritiran zbog nedosuđenog prekršaja nad pivotom crveno-belih, trener Beograđana, Nenad Peruničić je ušao u teren i popričao sa arbitrom, nakon čega je dobio crveni karton u 58. minutu. Morao je na tribine, pa je njegov pomoćnik Anton Bukilić vodio ekipu u finišu.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12289716_677284082408500_3666560399472284714_n

Zvezda je uspela da se izdigne iz ove situacije i sačuva pribranost u odsudnim momentima. Radosavljević je ukrao loptu gostima, a Babić pogodio u kontri za 25:23, da bi uzvratio Mitrović golom u 59. minutu. U presudnom napadu, odgovornost je još jednom preuzeo Nenad Mandić, i svojim četvrtim golom na utakmici razrešio sve dileme, da bi do kraja Ilić smanjio i postavio konačan rezultat iz sedmerca. Do kraja je ostalo svega šest sekundi. Mitrović je dobio crveni karton zbog nesmotrenosti u finišu, a Zvezda je slavila svoju devetu pobedu u Super ligi ove sezone.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Dejan Babić, Nikola Damnjanović i Aleksandar Dragutinović sa po pet pogodaka, dok je Nenad Mandić četiri puta zatresao mrežu. Kod gostiju su se istakli Stefan Ilić sa osam i Radovan Ostojić sa pet golova.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12289716_677283999075175_137321634625071216_n

Crvena zvezda – Metaloplastika 26:25 (14:13)

Beograd – Dvorana: SC Šumice. Gledalaca: 300. Sudije: Mošorinski (Novi Sad) i Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: Crvena zvezda 3 (3), Metaloplastika 2 (1). Isključenja: Crvena zvezda 6, Metaloplastika 4 minuta.

Crvena zvezda: Janketić, Šotić, Bojičić, Radosavljević 3, Dragutinović 5 (3), Damnjanović 5, Gačević, Antelj, Draškić, Zlatanović, Todorović 3, Mandić 4, Babić 5, Slobodan Dimitrić 1, Leovac, Milutinović.

Metaloplastika: Maksimović, Dragićević 2, Milovanović 1, Stevanović, Došen, Marinović, Rajković 3, Ostojić 5, Marković, Arsić, Mitrović 1, Ilić 8 (1), Jevtić, Ivanović 4, Bojanić, Petrović 1.

Kolo pre kraja jesenjeg dela sezone Crvena zvezda vodi na tabeli sa dva boda više od drugoplasirane Sloge iz Požege. U 12. kolu Super lige crveno-beli gostuju protiv Morave u Velikoj Plani.