Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Zvezda sa +52 slavila protiv Vrbasa

Košarkašice Crvene zvezde mts ubedljivo su savladale Vrbas rezultatom 90:38 (22:17, 20:11, 27:10, 21:0) u 13. kolu Ženske košarkaške lige Srbije.

Crveno-bele su u prvom poluvremenu stekle dvocifrenu prednost koja je na odmoru iznosila 42:28. Zvezda je u drugom poluvremenu igrala još bolje. Izabranice Dragana Vukovića su u oba pravca bile na visini zadatka, a posebno u odbrani. U poslednjih 14 minuta utakmice crveno-bele nisu primile nijedan poen, a na kraju su slavile sa 90:38.

Najefikasnija na meču bila je Nevena Naumčev sa 16 poena. Tamara Čorto je upisala 10 poena, a po 9 su postigle Radulović, Matić, Selaković i Rojster.

Zvezdine dame se i dalje nalaze na 2. mestu na tabeli nacionalnog prvenstva, a narednog vikenda će gostovati Vojvodini 021. Isti rivali odigraće pre toga i četvrtfinalni meč Kupa Milana Cige Vasojevića, takođe u Petrovaradinu, a utakmica je na programu u sredu 24. januara.

KKŽ Crvena zvezda mts: Naumčev 16 (4sk 7as 3ul 1il), Radulović 9 (2sk 1ul 1il), Čorto 10 (1sk 3as 2ul 2il 2bl), Dacić 2 (1sk 2ul 1il), Jovanov 4 (2sk 5as 5ul), Matić 9 (3sk 1ul 1il 1bl), Tucić 4 (2sk 1as 1ul 1bl), Bojović 4 (3sk 4as 1ul 3il), Stojanović 6 (1ul 2il 1bl), Selaković 9 (4sk 1ul 2il 1bl), Mišeljić 8 (1sk 2as 1il), Rojster 9 (9sk 1il 1bl). Trener: Dragan Vuković.