Кошарка Кошарка/Женска кошарка Кошарка/Извештаји и анализе

Звезда са +52 славила против Врбаса

Кошаркашице Црвене звезде мтс убедљиво су савладале Врбас резултатом 90:38 (22:17, 20:11, 27:10, 21:0) у 13. колу Женске кошаркашке лиге Србије.

Црвено-беле су у првом полувремену стекле двоцифрену предност која је на одмору износила 42:28. Звезда је у другом полувремену играла још боље. Изабранице Драгана Вуковића су у оба правца биле на висини задатка, а посебно у одбрани. У последњих 14 минута утакмице црвено-беле нису примиле ниједан поен, а на крају су славиле са 90:38.

Најефикаснија на мечу била је Невена Наумчев са 16 поена. Тамара Чорто је уписала 10 поена, а по 9 су постигле Радуловић, Матић, Селаковић и Ројстер.

Звездине даме се и даље налазе на 2. месту на табели националног првенства, а наредног викенда ће гостовати Војводини 021. Исти ривали одиграће пре тога и четвртфинални меч Купа Милана Циге Васојевића, такође у Петроварадину, а утакмица је на програму у среду 24. јануара.

ККЖ Црвена звезда мтс: Наумчев 16 (4ск 7ас 3ул 1ил), Радуловић 9 (2ск 1ул 1ил), Чорто 10 (1ск 3ас 2ул 2ил 2бл), Дацић 2 (1ск 2ул 1ил), Јованов 4 (2ск 5ас 5ул), Матић 9 (3ск 1ул 1ил 1бл), Туцић 4 (2ск 1ас 1ул 1бл), Бојовић 4 (3ск 4ас 1ул 3ил), Стојановић 6 (1ул 2ил 1бл), Селаковић 9 (4ск 1ул 2ил 1бл), Мишељић 8 (1ск 2ас 1ил), Ројстер 9 (9ск 1ил 1бл). Тренер: Драган Вуковић.

Извор: СДЦЗ, званични сајт