Još jedna pobeda i titula – 23. po redu!

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet odbranili su titulu prvaka Srbije, pošto su pobedili i u drugoj utakmici finala 82:72 (23:27,9:20, 18:19 i 21:17)!!!

Pred 2500 gledalaca u dvorani u Železniku i uz bučnu podršku navijača, crveno-beli su tako prišili 23.zvezdicu prvaka države na svoj dres i osmi put zaredom nose epitet najboljeg tima u našoj zemlji!

Najefikasniji u drugoj utakmici bio je Luka Mitrović koji je ubacio 16 poena, dok je 14 dodao Bentil.

Luka Mitrović je proglašen i za najkorisnijeg igrača finala, i ujedno je najbolji strelac finalne serije!

Na ovom meču koji je imao svoje serije i sa jedne i sa druge strane, Crvena zvezda Meridinabet je nakon izjednačenog početka (prva četvrtina 27:23 za domaćina) u drugoj deonici dominirala terenom i dobila drugu četvrtinu 20:9 (poluvreme 43:36). Ipak, serijom 11:0 FMP je preuzeo vođstvo na startu treće deonice, a nakon brzog tajm auta trenera Ivanovića, ekipa je uhvatila ritam i postepeno ponovo došla do prednosti, koju je uvećavala sa početkom poslednje deonice koju je otvorila serijom 16:6 za velikih 77:61.

Do kraja utakmice, crveno-beli su rutinski održavali prednost, stigli do pobede, nove titule i duple krune!

U nedelju na terenu nije bilo Luke Vildoze koji se oporavlja od lakše povrede

FMP – CRVENA ZVEZDA 72:82
(27:23, 9:20, 19:18, 17:21)
Dvorana: FMP Arena

Crvena zvezda: Kampaco 11, Mitrović 16, Lazić 3, Nedović 11, Petrušev 3, Lazarević 8, Martin 2, Dobrić 6, Ilić 3, Marković 3, Kuzmić 2, Bentil 14;

FMP: Bič 5, Mur 2, Šaranović 13, Matović 4, Izdundu 13, Pavićević 3, Todorić, Stepanović 19, Simović 7, Vuković 3, Dženkins

Borba za treći trofej počinje u utorak u 20 časova, ali Crvena zvezda ovu sezonu već može nazvati uspešnom i u finale ABA lige ulazi kao osvajač duple krune.

Sportsko društvo Crvena zvezda čestita košarkašima, stručnom štabu, menadžmentu i svim zvezdašima 23. titulu šampiona države!