Црвена звезда Меридијанбет на корак до нове титуле

Кошаркаши Црвене звезде забележили су убедљиву победу против ФМП-а у првој финалној утакмици Суперлиге Србије, резултатом 94:70 (29:16, 24:12, 20:21, 21:21);

Пред 4000 гледалаца у дворани „Александар Николић“ најефикаснији у екипи Црвене звезде Меридианбет био је Лука Митровић са 21.поеном.

Црвено белима је ово био први меч после скоро 20 дана паузе (последњи меч одиграли су 23.маја у полуфиналу АБА лиге против екипе Будућности), а отворили су га сјајном првом четвртином након које је резултат био 29:16.

Наш тим је још снажније ушао у наставк утакмице, а екипе је предводио већ поменути Лука Митровић, па су црвено-бели повели на полувремену са недостижних 55:28.

Друго полувреме играчи Црвене звезде и ФМП-а отворили су нешто мање ефикасно, па смо тако у прва четири минута видели само један кош. Ипак наша екипа је била убедљива до краја меча и одржавала предност у сјајној атмосфери у дворани Александар Николић и уз велику подршку „Делија“ са трибина.

У младој екипи ФМП најефикаснији је био и најискуснији Ебука Изунду са 11 поена.

Једину бригу након овог меча представља повреда Луке Вилдозе који је био приморан да изађе из игре због повреде препоне, а евентуални степен и тежину те повреде одредиће накнадни лекарски преглед.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ФМП 94:70
(29:16, 24:12, 20:21, 21:21)

Дворана: Александар Николић (4000 гледалаца)

Црвена звезда: Кампацо 10, Лазић, Мартин 8, Недовић 13, Петрушев 11, Вилдоза 5, Лазаревић, Митровић 21, Добрић 8, Илић 8, Марковић 2, Бентил 8

ФМП: Мур 8, Степановић 8, Шарановић 9, Матовић 5, Изунду 11, Бич 4, Павићевић 8, Тодорић, Симовић 10, Вуковић 7, Џенкинс

Тренер КК Црвена звезда Меридианбет Душко Ивановић:
– После једне мале “предсезоне” поново смо почели да играмо, што је било мало чудно свима. Ова и ова следећа утакмица ће нам добро доћи да подигнемо форму, играчи су у том периоду радили максимално добро. Задовољан сам и агресивношћу и ангажманом екипе на овој утакмици – рекао је Ивановић.

Црвена звезда ће имати прилику већ у следећој утакмици да освоји и одбрани трофеј српске кошаркашке лиге, и дође до 23.титуле првака државе. Друга утакмица ће бити на програму у недељу у дворани ФМП у Железнику, од 12 часова.