Још једна победа и титула – 23. по реду!

Кошаркаши Црвене звезде Меридианбет одбранили су титулу првака Србије, пошто су победили и у другој утакмици финала 82:72 (23:27,9:20, 18:19 и 21:17)!!!

Пред 2500 гледалаца у дворани у Железнику и уз бучну подршку навијача, црвено-бели су тако пришили 23.звездицу првака државе на свој дрес и осми пут заредом носе епитет најбољег тима у нашој земљи!

Најефикаснији у другој утакмици био је Лука Митровић који је убацио 16 поена, док је 14 додао Бентил.

Лука Митровић је проглашен и за најкориснијег играча финала, и уједно је најбољи стрелац финалне серије!

На овом мечу који је имао своје серије и са једне и са друге стране, Црвена звезда Меридинабет је након изједначеног почетка (прва четвртина 27:23 за домаћина) у другој деоници доминирала тереном и добила другу четвртину 20:9 (полувреме 43:36). Ипак, серијом 11:0 ФМП је преузео вођство на старту треће деонице, а након брзог тајм аута тренера Ивановића, екипа је ухватила ритам и постепено поново дошла до предности, коју је увећавала са почетком последње деонице коју је отворила серијом 16:6 за великих 77:61.

До краја утакмице, црвено-бели су рутински одржавали предност, стигли до победе, нове титуле и дупле круне!

У недељу на терену није било Луке Вилдозе који се опоравља од лакше повреде

ФМП – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 72:82
(27:23, 9:20, 19:18, 17:21)
Дворана: ФМП Арена

Црвена звезда: Кампацо 11, Митровић 16, Лазић 3, Недовић 11, Петрушев 3, Лазаревић 8, Мартин 2, Добрић 6, Илић 3, Марковић 3, Кузмић 2, Бентил 14;

ФМП: Бич 5, Мур 2, Шарановић 13, Матовић 4, Издунду 13, Павићевић 3, Тодорић, Степановић 19, Симовић 7, Вуковић 3, Џенкинс

Борба за трећи трофеј почиње у уторак у 20 часова, али Црвена звезда ову сезону већ може назвати успешном и у финале АБА лиге улази као освајач дупле круне.

Спортско друштво Црвена звезда честита кошаркашима, стручном штабу, менаџменту и свим звездашима 23. титулу шампиона државе!

Извор: СДЦЗ, званични сајт