Кошарка Кошарка/Женска кошарка Кошарка/Извештаји и анализе

Црвена звезда декласирала Слогу пред дуел са Лублином

Кошаркашице Црвене звезде мтс савладале су у оквиру 8.кола Женске кошаркашке лиге Србије пожешку Слогу Маја Консалтинг 94-65 (28-16, 18-14, 31-23, 17-12).

Иако је табела говорила једно, на терену смо видели сасвим супротно. Слога Маја Консалтинг је најпријатније изненађење досадашњег тока првенства, до ове утакмице делила је друго место са скором 6-1 са Црвеном звездом.

Али, брзо су изабранице Драгана Вуковића преузеле контролу над утакмицом и решиле питање победника. Осим почетне резултатске клацкалице која је трајала до 4.минута меча када је Црвена звезда серијом 10-0, укупно 20-2 преломила утакмицу, Слога није имала прилику да се озбиљније укључи у борбу са шампионом Србије.

Пред крај прве четвртине у једном дуелу, Милина Мишељић се повредила приликом продора, на шта арбитри нису обратили пажњу.

Александра Катанић је одиграла још једну сјајну утакмицу, била близу трипл-дабл учинка и предводила тим до нове победе. Слога је 8 од 16 поена у првој четвртини постигла са пенала, Тамара Чорто је потврдила двоцифрену разлику пред наставак, 28-16.

Две узастопне тројке (Кешељевић, Филиповић) вратиле су Слогу испод двоцифреног минуса, али само на кратко, Звезда је узвратила две тројке у серији 8-0 и више није губила двоцифрену разлику, (46-30).

Трећи квартал је био веома ефикасан, видели смо 54 поена на обе стране. Првих седам поена за Звезду убацила је Катанићева, затим је осам поена везала невена Наумчев. Звезда је у мини серијама повећавала разлику, једном таквом (5-0) је завршила и трећу деоницу за 77-53.

У последњој четвртини Звездине девојке су направиле још једну велику серију за максималних +34, а утакмицу је завршила Јована Јеремић за коначних 94-65.

Александра Катанић 20 поена, 9 асистенција уз 8 скокова. Двоцифрен учинак су оствариле и Снежана Богићевић са 17 и Невена Наумчев са 13 поена, Тина Јаковина је убацила 9.

У среду се наставља Еврокуп, Звезда дочекује Лублин, а у наредном колу ЖКЛС гостује у Вршцу.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 13 (3ск 3ас 3укл), Хал, Чорто 6 (1ск), Богићевић 17 (4ск 1ас 2укл 1блк), Зечевић 5 (3ск 1ас 1укл 1блк), Катанић 20 (8ск 9ас 5укл), Недељков 8 (2ас 1укл), Бојовић 4 (4ск 2ас 1блк), Мишељић (1укл), Јаковина 9 (4ск 4ас 3укл), Чолић 6 (2ск 8ас 1укл), Аифува 6 (4ск 1ас 2блк). Тренер: Драган Вуковић

Извор: СДЦЗ, званични сајт