Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Crvena zvezda deklasirala Slogu pred duel sa Lublinom

Košarkašice Crvene zvezde mts savladale su u okviru 8.kola Ženske košarkaške lige Srbije požešku Slogu Maja Konsalting 94-65 (28-16, 18-14, 31-23, 17-12).

Iako je tabela govorila jedno, na terenu smo videli sasvim suprotno. Sloga Maja Konsalting je najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka prvenstva, do ove utakmice delila je drugo mesto sa skorom 6-1 sa Crvenom zvezdom.

Ali, brzo su izabranice Dragana Vukovića preuzele kontrolu nad utakmicom i rešile pitanje pobednika. Osim početne rezultatske klackalice koja je trajala do 4.minuta meča kada je Crvena zvezda serijom 10-0, ukupno 20-2 prelomila utakmicu, Sloga nije imala priliku da se ozbiljnije uključi u borbu sa šampionom Srbije.

Pred kraj prve četvrtine u jednom duelu, Milina Mišeljić se povredila prilikom prodora, na šta arbitri nisu obratili pažnju.

Aleksandra Katanić je odigrala još jednu sjajnu utakmicu, bila blizu tripl-dabl učinka i predvodila tim do nove pobede. Sloga je 8 od 16 poena u prvoj četvrtini postigla sa penala, Tamara Čorto je potvrdila dvocifrenu razliku pred nastavak, 28-16.

Dve uzastopne trojke (Kešeljević, Filipović) vratile su Slogu ispod dvocifrenog minusa, ali samo na kratko, Zvezda je uzvratila dve trojke u seriji 8-0 i više nije gubila dvocifrenu razliku, (46-30).

Treći kvartal je bio veoma efikasan, videli smo 54 poena na obe strane. Prvih sedam poena za Zvezdu ubacila je Katanićeva, zatim je osam poena vezala nevena Naumčev. Zvezda je u mini serijama povećavala razliku, jednom takvom (5-0) je završila i treću deonicu za 77-53.

U poslednjoj četvrtini Zvezdine devojke su napravile još jednu veliku seriju za maksimalnih +34, a utakmicu je završila Jovana Jeremić za konačnih 94-65.

Aleksandra Katanić 20 poena, 9 asistencija uz 8 skokova. Dvocifren učinak su ostvarile i Snežana Bogićević sa 17 i Nevena Naumčev sa 13 poena, Tina Jakovina je ubacila 9.

U sredu se nastavlja Evrokup, Zvezda dočekuje Lublin, a u narednom kolu ŽKLS gostuje u Vršcu.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 13 (3sk 3as 3ukl), Hal, Čorto 6 (1sk), Bogićević 17 (4sk 1as 2ukl 1blk), Zečević 5 (3sk 1as 1ukl 1blk), Katanić 20 (8sk 9as 5ukl), Nedeljkov 8 (2as 1ukl), Bojović 4 (4sk 2as 1blk), Mišeljić (1ukl), Jakovina 9 (4sk 4as 3ukl), Čolić 6 (2sk 8as 1ukl), Aifuva 6 (4sk 1as 2blk). Trener: Dragan Vuković