Crvena zvezda 79:64 Cedevita Olimpija (17.10.2021.)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju iz Ljubljane u 4. kolu regionalne lige 2021/22.

Luka Rupnik je predvodio goste do 4:10 posle 5 i po minuta, pogodivši trojku, 3 slobodna bacanja i imajući dobru asistenciju. Zvezda ništa nije mogla da pogodi i lako je gubila lopte. Zakucavanje Melvina Edžama za 4:12 dovelo je do tajm-auta Radonjića. Šut iz igre nam je bio 1 od 10 posle 6 minuta.

Markus Kin sa poludistance povećava na 4:14. Davidovac je po ulasku u igru pogodio dve od 3 trojke i smanjio na 10:16. Tek posle 8 minuta smo pogodili prvu „dvojku”, kada je Luka Mitrović sa svojih 2+1 smanjio na 13:18.

Edžam odgovara sa dve brze trojke za 13:24. Mitrović ponovo pogađa uz faul. Dodatno slobodno bacanje nam je donelo 2 poena jer je Džeki Karamajkl dao auto-koš. Pri kraju četvrtine su i gosti počeli da maše šuteve. Na kraju je bilo 17:24.

I jedni i drugi su mašili sa daljine u prva 2 minuta druge četvrtine. Jaka Blažič je sa 2+1 doneo prednost od 17:27 za Cedevita Olimpiju. Tek posle 3 i po minuta smo dali prve poene, a onda Rupnik i Murić trojkama povećavaju na 19:33. Radonjić je zatražio tajm-aut.

Poeni Holinsa i slobodna bacanja Voltersa smanjili su na 26:37. Usamljeni Holins pogađa trojku iz ugla za 29:37. Kalinić pogađa trojku uz zvuk sirene za 32:38, a onda još jednu za 35:38. Jurica Golemac je tražio tajm-aut.

Nakon što je Edo Murić imao air ball, a Edžam napravio faul, Kalinić je dobio tehničku. Prvo je Cedevita Olimpija imala slobodno bacanje zbog tehničke (Blažič ga pogodio), pa je Kalinić imao 2 slobodna bacanja zbog faula Edžama i pogodio ih (37:39).

Blažič pravi faul nad Holinsom pri šutu za 3 poena dve sekunde pre kraja poluvremena, a on ih pogađa za vođstvo Zvezde od 40:39. To nam je bilo prvo vođstvo, i konačan rezultat prvog poluvremena.

Kao i prethodne četvrtine, i treća je počela neefikasno. Prvi poeni u drugom poluvremenu bili su od strane Kuzmića koji je zakucao posle minut i po igre. Dejan Radonjić dobija tehničku u 23. minutu. Blažič je pogodio slobodno, a Ogust omašio trojku.

Krenula je serija poena Cedevita Olimpije kojom su poveli 42:48 i Radonjić je zatražio tajm-aut. Mitrović iz okreta smanjuje na 44:48 posle 25 minuta. Dobrić maši trojku, Mitrović hvata ofanzivni skok i pogađa uz faul za tajm-aut Golemca.

Dobrić flouterom donosi izjednačenje 48:48, a Edo Murić ubrzo odgovara trojkom. Dobrić sa poludistance smanjuje na 50:51. Na isti način je izjednačio na 53:53. Kin pogađa 2 slobodna bacanja, a Nikola Ivanović po isteku četvrtine pogađa trojku za 56:55.

Kuzmić postiže 5 poena za Zvezdu na početku 4/4. Nasuprot prethodnim četvrtinama, ovde je Cedevita Olimpija rano izašla iz bonusa. Rupnik u 33. minutu dobija tehničku zbog simuliranja prekršaja pri rezultatu 61:60. Kalinić pogađa trojku za 64:60. Pulen u 35’ pravi petu ličnu grešku, ujedno i nesportsku. Ivanović pogađa 2 slobodna bacanja, a onda i 2+1 za 71:61. Holins krade loptu i zakucava za 73:62.

Kuzmić posle ofanzivnog skoka pogađa uz faul, Edžam dobija tehničku, a Ivanović i Kuzmić pogađaju po slobodno bacanje za 79:62. Blažič sa slobodnih bacanja smanjuje na konačnih 79:64. Zvezda je loše šutirala danas, ali je pobedila zbog velikog broja skokova (45, od toga 20 ofanzivnih) i izgubljenih lopti Cedevita Olimpije (21).