Кошарка Кошарка/Женска кошарка Кошарка/Извештаји и анализе

Нова “стотка” за нову победу

Кошаркашице Црвене звезде мтс савладале су у утакмици 3.кола ЖКЛС екипу Пролетера 023 у хали „Баскет Сити“ 104-43 (29-20, 28-13, 21-4, 26-6) и задржале максималан учинак на табели.

Тренер Драган Вуковић искористио је прилику да расподели и већу минутажу пружи млађим играчицама, док је после дебија у Еврокупу у четвртак одморио Невену Наумчев, Машу Јанковић, Милину Мишељић и Алисон Швагмејер.

Утакмица је прошла у знаку капитена на данашњем мечу, Милице Бојовић, која је 250. пут наступила у црвено-белом дресу.

Осим у првој четвртини када су гошће пружиле отпор и до финиша имале активан резултат, црвено-беле нису имале проблема у наставку меча. Кендриан Елиот је на дебију у домаћем шампионату постигла првих девет поена на мечу за Звезду, док је Пролетер преко Ламбићеве и Михајловићеве са две везане тројке, а затим поенима Јелене Боснић дошао до предности, (9-10). Уследио је „тројкашки обрачун“, Зорана Ламбић је још једном тројком задржала вођство, узвратила је Јована Спасовски, Тојана Цукић погодила за 14-16. Уследила је Звездина серија која је преломила сусрет у раној фази утакмице. Нађа Недељков је покренула серију и убацила 7 од 13 поена у низу за 27-16, а четвртину су завршиле Милица Бојовић и Марија Мршић за 29-20.

Другу четвртину Звезда је отворила серијом 9-0, уз седам поена Милице Бојовић, (38-20). Уследили су везани поени Марије Авлијаш и Дуње Зечевић, да би црвено-беле у новом налету са 9-0 завршиле полувреме, Јована Спасовски је потврдила 57-33.

У трећем кварталу, који је Нађа Недељков отворила тројком, поред добре роле у нападу, Звезда је заиграла препознатљиво и у одбрани, па су гошче постигле свега четири поена. У серијама су изабранице Драгана Вуковића повећавале разлику, која је након нове серије 12-0 износила +41 пред последњих десет минута, 78-37.

Без промена у последњем периоду игре, све играчице су добиле прилику и све искористиле шансу да постигну поене, а Звезда да серијом 7-0, уз везане поене Ане Милановић заврши утакмицу убедљивом победом 104-43.

Најефикаснија са 22 поена била је Кендриан Елиот, Нађа Недељков је убацила 16, пратиле су их Милица Бојовић са 13, Дуња Зечевић са 11 и Јована Спасовски са 10 поена.

Црвену звезду у четвртак у Атини очекује меч 2.кола против Олимпијакоса, (17.30).

ККЖ Црвена звезда мтс: Елиот 22 (7ск 1ас 2укл 3блк), Ковачевић 4 (2ск 2ас 2укл), Бошњаковић 2 (1ск), Зечевић 11 (7ск 4ас 1укл 3блк), Катанић 9 (4ск 7ас 2укл), Спасовски 10 (5ск 2ас 2укл 1блк), Недељков 16 (1ск 3ас 1укл), Бојовић 13 (3ск 4ас 1укл), Авлијаш 6 (5ск 4ас 1укл), Милановић 6 (6ск 3ас 3укл 2блк), Јовановић 5 (2ас). Тренер: Драган Вуковић.

Извор: СДЦЗ, званични сајт