Црвена звезда 79:64 Цедевита Олимпија (17.10.2021.)

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Цедевита Олимпију из Љубљане у 4. колу регионалне лиге 2021/22.

Лука Рупник је предводио госте до 4:10 после 5 и по минута, погодивши тројку, 3 слободна бацања и имајући добру асистенцију. Звезда ништа није могла да погоди и лако је губила лопте. Закуцавање Мелвина Еџама за 4:12 довело је до тајм-аута Радоњића. Шут из игре нам је био 1 од 10 после 6 минута.

Маркус Кин са полудистанце повећава на 4:14. Давидовац је по уласку у игру погодио две од 3 тројке и смањио на 10:16. Тек после 8 минута смо погодили прву „двојку”, када је Лука Митровић са својих 2+1 смањио на 13:18.

Еџам одговара са две брзе тројке за 13:24. Митровић поново погађа уз фаул. Додатно слободно бацање нам је донело 2 поена јер је Џеки Карамајкл дао ауто-кош. При крају четвртине су и гости почели да маше шутеве. На крају је било 17:24.

И једни и други су машили са даљине у прва 2 минута друге четвртине. Јака Блажич је са 2+1 донео предност од 17:27 за Цедевита Олимпију. Тек после 3 и по минута смо дали прве поене, а онда Рупник и Мурић тројкама повећавају на 19:33. Радоњић је затражио тајм-аут.

Поени Холинса и слободна бацања Волтерса смањили су на 26:37. Усамљени Холинс погађа тројку из угла за 29:37. Калинић погађа тројку уз звук сирене за 32:38, а онда још једну за 35:38. Јурица Големац је тражио тајм-аут.

Након што је Едо Мурић имао air ball, а Еџам направио фаул, Калинић је добио техничку. Прво је Цедевита Олимпија имала слободно бацање због техничке (Блажич га погодио), па је Калинић имао 2 слободна бацања због фаула Еџама и погодио их (37:39).

Блажич прави фаул над Холинсом при шуту за 3 поена две секунде пре краја полувремена, а он их погађа за вођство Звезде од 40:39. То нам је било прво вођство, и коначан резултат првог полувремена.

Као и претходне четвртине, и трећа је почела неефикасно. Први поени у другом полувремену били су од стране Кузмића који је закуцао после минут и по игре. Дејан Радоњић добија техничку у 23. минуту. Блажич је погодио слободно, а Огуст омашио тројку.

Кренула је серија поена Цедевита Олимпије којом су повели 42:48 и Радоњић је затражио тајм-аут. Митровић из окрета смањује на 44:48 после 25 минута. Добрић маши тројку, Митровић хвата офанзивни скок и погађа уз фаул за тајм-аут Големца.

Добрић флоутером доноси изједначење 48:48, а Едо Мурић убрзо одговара тројком. Добрић са полудистанце смањује на 50:51. На исти начин је изједначио на 53:53. Кин погађа 2 слободна бацања, а Никола Ивановић по истеку четвртине погађа тројку за 56:55.

Кузмић постиже 5 поена за Звезду на почетку 4/4. Насупрот претходним четвртинама, овде је Цедевита Олимпија рано изашла из бонуса. Рупник у 33. минуту добија техничку због симулирања прекршаја при резултату 61:60. Калинић погађа тројку за 64:60. Пулен у 35’ прави пету личну грешку, уједно и неспортску. Ивановић погађа 2 слободна бацања, а онда и 2+1 за 71:61. Холинс краде лопту и закуцава за 73:62.

Кузмић после офанзивног скока погађа уз фаул, Еџам добија техничку, а Ивановић и Кузмић погађају по слободно бацање за 79:62. Блажич са слободних бацања смањује на коначних 79:64. Звезда је лоше шутирала данас, али је победила због великог броја скокова (45, од тога 20 офанзивних) и изгубљених лопти Цедевита Олимпије (21).