Zvezda prekinula niz poraza u Evroligi i savladala Himki

Košarkaši Crvene zvezde prekinuli su niz od osam poraza u Evroligi i zasluženo slavili protiv poslednjeplasirane ekipe Himkija. Iako su loše ušli u meč, crveno-beli su se trgnuli, pa su zaigrali mnogo bolje u ostale tri četvrtine i ostvarili su svoju osmu pobedu ove sezone.

Crvena zvezda – Himki 92:81 (8:15, 26:23, 28:22, 30:21)

Zvezdini košarkaši su u prvoj četvrtini pokazali apsolutno sve slabosti u napadu, a koje su prisutne tokom cele sezone. Da budemo iskreni, bila je to prava antikošarka u kojoj su Lojd i davidovac pogodili trojke, a Noko zakucao za sveukupno 8 poena naše ekipe.

Druga četvrtina je već bila mnogo bolja. Zvezda je počela da igra mnogo organizovanije u napadu što je dalo rezultata, pa su najviše zahvaljujući Lojdu i Voldenu crveno-beli uspeli da smanje razliku, pa se na odmor otišlo sa prednošću Himkija od 4 poena (34:38).

Corey Walden - Crvena Zvezda mts Belgrade - EB20

Opet je Zvezda loše krenula u trećem periodu i Himki je došao na 11 poena prednosti (39:50), pa je Radonjić morao da pozove tajm aut. Zvezda se uspela vratiti u meč, pa je trojkama Rita i Voldena opet smanjila razliku na dva poena (54:56), a Dobrić je nakon 2+1 izjednačio na 58:58, da bi uz još jedno pogođeno slobodno bacanje doveo Zvezdu u vodstvo 59:58. Davidovac trojkom povećava vodstvo na 62:60 što je bio i konačan rezultat na kraju ove četvrtine.

Zvezda odlično otvara poslednji period, pa koševima Uskokovića i Davidovca dolazi do svoje najveće prednosti 66:60 i trener gostiju traži tajm aut. Himki je odmah napravio seriju 6:0 (66:66), pa je sada Dejan Radonjić bio primoran da zatraži minut odmora, prošlo je samo 2 minuta igre u poslednjoj četvrtini. Zvezda je sa dve trojke Davidovca i tri slobodna bacanja Lojda održavala vodstvo (75:73),a nakon što je Mekkalum napravio nesportsku Lazić je pogodio dva slobodna bacanja, a Lojd dalekometnu trojku za 80:73. Uspeli su crveno-beli da se odbrane, a onda i Lazić pogađa trojku za +10 (83:73). Posle tajm auta gostiju Lojd postiže još jednu trojku pa je prednost otišla na +13 (86:73). isti igrač je pogodio još jednu trojku za +15 (90:75). Do kraja se nije desilo ništa značajno, pa je Zvezda utakmicu privela kraju i slavila sa 92:81.

Crvena zvezda: Hol 2, Volden 15, Lojd 22, Uskoković 4, Davidovac 16, Lazić 8, Rit 6, Dobrić 12, Simonović 1, Kuridža, Kuzmić, Noko 6.