Звезда прекинула низ пораза у Евролиги и савладала Химки

Кошаркаши Црвене звезде прекинули су низ од осам пораза у Евролиги и заслужено славили против последњепласиране екипе Химкија. Иако су лоше ушли у меч, црвено-бели су се тргнули, па су заиграли много боље у остале три четвртине и остварили су своју осму победу ове сезоне.

Црвена звезда – Химки 92:81 (8:15, 26:23, 28:22, 30:21)

Звездини кошаркаши су у првој четвртини показали апсолутно све слабости у нападу, а које су присутне током целе сезоне. Да будемо искрени, била је то права антикошарка у којој су Лојд и давидовац погодили тројке, а Ноко закуцао за свеукупно 8 поена наше екипе.

Друга четвртина је већ била много боља. Звезда је почела да игра много организованије у нападу што је дало резултата, па су највише захваљујући Лојду и Волдену црвено-бели успели да смање разлику, па се на одмор отишло са предношћу Химкија од 4 поена (34:38).

Corey Walden - Crvena Zvezda mts Belgrade - EB20

Опет је Звезда лоше кренула у трећем периоду и Химки је дошао на 11 поена предности (39:50), па је Радоњић морао да позове тајм аут. Звезда се успела вратити у меч, па је тројкама Рита и Волдена опет смањила разлику на два поена (54:56), а Добрић је након 2+1 изједначио на 58:58, да би уз још једно погођено слободно бацање довео Звезду у водство 59:58. Давидовац тројком повећава водство на 62:60 што је био и коначан резултат на крају ове четвртине.

Звезда одлично отвара последњи период, па кошевима Ускоковића и Давидовца долази до своје највеће предности 66:60 и тренер гостију тражи тајм аут. Химки је одмах направио серију 6:0 (66:66), па је сада Дејан Радоњић био приморан да затражи минут одмора, прошло је само 2 минута игре у последњој четвртини. Звезда је са две тројке Давидовца и три слободна бацања Лојда одржавала водство (75:73),а након што је Меккалум направио неспортску Лазић је погодио два слободна бацања, а Лојд далекометну тројку за 80:73. Успели су црвено-бели да се одбране, а онда и Лазић погађа тројку за +10 (83:73). После тајм аута гостију Лојд постиже још једну тројку па је предност отишла на +13 (86:73). исти играч је погодио још једну тројку за +15 (90:75). До краја се није десило ништа значајно, па је Звезда утакмицу привела крају и славила са 92:81.

Црвена звезда: Хол 2, Волден 15, Лојд 22, Ускоковић 4, Давидовац 16, Лазић 8, Рит 6, Добрић 12, Симоновић 1, Куриџа, Кузмић, Ноко 6.