Hokej Hokej/Izveštaji

Zvezda slavila u Zagrebu! Jovica Rus: “Ekipa smo sa karakterom”

Hokejaši Crvene zvezde večeras su započeli svoje takmičenje u ovogodišnjoj regionalnoj IHL ligi. Crveno-beli su gostovali u Zagrebu, a protivnik je bila ekipa Medveščak-Zagreb. Četa trenera Jovice Rusa ušla je u ovaj susret kao favorit što je na kraju opravdala pobedom. Istini za volju bilo je teško, ali zaslužen trijumf naših hokejaša.

KHL Medveščak-Zagreb – SKHL Crvena zvezda 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)

Zvezda je odlično počela ovaj susret protiv Medveščak Zagreba. Već u 4. minuti kapiten Marko Brkušanin, na asistenciju Vjačeslava Čegrintseva, dovodi crveno-bele u vodstvo od 0:1. Nastavila je Zvezda da igra napadački i u 9. minuti na semaforu je stajalo 0:2. Ovaj put egzekutor je bio bivši igrač Medveščaka, Ivan Janković, a asistent opet Rus Čegrintsev. Ipak, u poslednjoj minuti prvog dela igre domaćin preko Brune Fičura (asistencija ŠakićKegalj) smanjuje na 1:2.

Drugi period nije počeo onako kako su crveno-beli hteli. U 26. minuti Luka Jarčov (asistencija Bruno Fičur) šalje pak u mrežu Arsenija Rankovića za izjednačenje 2:2. A onda je u 34. minuti usledio potpuni preokret. Golom Marka Šakića (asistencija VedlinFičur) ekipa Medveščak-Zagreb dolazi do vodstva od 3:2.

A onda u trećem periodu Zvezda pravi preokret. Prvo je s početka 51. minute (igrač više za crveno-bele) Vjačeslav Čegrintsev (asistencija Ivan Janković) doneo izjednačenje 3:3, da bi samo 27 sekundi kasnije Daniel Mihal (asistencija Marko Dragović) doneo Zvezdinim oklopnicima vodstvo od 3:4.

Odmah posle meča trener Crvene zvezde, Jovica Rus, rekao je za naš portal: “Bili smo oslabljeni. Ovo je teška, ali bitna pobeda. Ekipa smo sa karakterom”.

Medveščak: Bujanić, I. Mikulić, Babić, Brenčun, Buković, Fičur 1 (2 as.), F. Jarčov, L. Jarčov 1, Jazbec, Jović, Kegalj (1 as.), L. Mikulić, Paulović, Platužić, Ružić, Šakić 1 (1 as.), Sertić, Stančić, Vedlin (1 as.)

Crvena zvezda: Ranković, Stepanović, Anić, Anđelković, Brkušanin 1, Čegrintsev 1 (2 as.), Daniel 1, Dragović (1 as.), D. Janković, I. Janković 1 (1 as.), Marković, Mašić, Novaković, Podunavac, Španjević, Vdović, Vuković, Cvik