Хокеј Хокеј/Извештаји

Звезда славила у Загребу! Јовица Рус: “Екипа смо са карактером”

Хокејаши Црвене звезде вечерас су започели своје такмичење у овогодишњој регионалној ИХЛ лиги. Црвено-бели су гостовали у Загребу, а противник је била екипа Медвешчак-Загреб. Чета тренера Јовице Руса ушла је у овај сусрет као фаворит што је на крају оправдала победом. Истини за вољу било је тешко, али заслужен тријумф наших хокејаша.

КХЛ Медвешчак-Загреб – СКХЛ Црвена звезда 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)

Звезда је одлично почела овај сусрет против Медвешчак Загреба. Већ у 4. минути капитен Марко Бркушанин, на асистенцију Вјачеслава Чегринтсева, доводи црвено-беле у водство од 0:1. Наставила је Звезда да игра нападачки и у 9. минути на семафору је стајало 0:2. Овај пут егзекутор је био бивши играч Медвешчака, Иван Јанковић, а асистент опет Рус Чегринтсев. Ипак, у последњој минути првог дела игре домаћин преко Бруне Фичура (асистенција ШакићКегаљ) смањује на 1:2.

Други период није почео онако како су црвено-бели хтели. У 26. минути Лука Јарчов (асистенција Бруно Фичур) шаље пак у мрежу Арсенија Ранковића за изједначење 2:2. А онда је у 34. минути уследио потпуни преокрет. Голом Марка Шакића (асистенција ВедлинФичур) екипа Медвешчак-Загреб долази до водства од 3:2.

А онда у трећем периоду Звезда прави преокрет. Прво је с почетка 51. минуте (играч више за црвено-беле) Вјачеслав Чегринтсев (асистенција Иван Јанковић) донео изједначење 3:3, да би само 27 секунди касније Даниел Михал (асистенција Марко Драговић) донео Звездиним оклопницима водство од 3:4.

Одмах после меча тренер Црвене звезде, Јовица Рус, рекао је за наш портал: “Били смо ослабљени. Ово је тешка, али битна победа. Екипа смо са карактером”.

Медвешчак: Бујанић, И. Микулић, Бабић, Бренчун, Буковић, Фичур 1 (2 ас.), Ф. Јарчов, Л. Јарчов 1, Јазбец, Јовић, Кегаљ (1 ас.), Л. Микулић, Пауловић, Платужић, Ружић, Шакић 1 (1 ас.), Сертић, Станчић, Ведлин (1 ас.)

Црвена звезда: Ранковић, Степановић, Анић, Анђелковић, Бркушанин 1, Чегринтсев 1 (2 ас.), Даниел 1, Драговић (1 ас.), Д. Јанковић, И. Јанковић 1 (1 ас.), Марковић, Машић, Новаковић, Подунавац, Шпањевић, Вдовић, Вуковић, Цвик