Košarkašice Crvene zvezde savladale su Vrbas Medelu u duelu dve neporažene ekipe 4.kola Prve ženske košarkaške lige Srbije 97-76 (24-23, 19-16, 28-19, 26-18).

Nakon otkazivanja planirane utakmice u Sarajevu protiv ekipe Plej Of Ultra u WABA ligi, crveno-bele su imale dva dana više za odmor i pripremu utakmice protiv do danas neporažene ekipe iz Vrbasa. Gošće su pokazale i u Beogradu da dobar start nije slučajnost i pružile dobar otpor šampionu.

Tokom većeg dela prvog perioda gošće iz Vrbasa su imale prednost, maksimalnu od pet poena u dva navrata, ali je Zvezda preko Kristine Topuzović i Mine Đorđević, bitnu trojku za priključak postigla je Ivana Katanić, uspela da preokrene rezultat u svoju korist do isteka prvih 10 minuta, 24-23.

I u drugoj četvrtini viđena je velika borba i promena vođstva. Vrbas se nije predavao, pružao je dostojan otpor, a crveno-bele su morale da četiri puta uzastopno pogode za tri poena da bi na poluvreme otišli sa 43-39. Nekako smo i navikli da kada god je potrebno da se postigne trojka, tu je Milina Mišeljić. Tako je bilo i danas, trojka za prednost nakon 20 minuta igre.

Na poluvremenu su pokaznu utakmicu imale i najmlađe nade, mlađe pionirke KKŽ Crvena zvezda.

Do sredine trećeg kvartala je Vrbas bio na zaostatku od jednog koša, ali su usledile dve serije Crvene zvezde koje su slomile otpor protivnika. Crveno-bele su prvo vezale 8 uzastopnih poena, Milina Mišeljić je novom trojkom donela prvu dvocifrenu prednost (58-48), a zatim je nakon poena za Vrbas usledila i serija 11-0, koja je i odlučila pobednika (69-50). U poslednjih 10 minuta Zvezda je ušla sa 71-58.

Aleksandra Katanić je sa 8 poena u trećem periodu pokrenula šampionski ritam svojih saigračica. Jedan od ključnih segmenata pobede bila je potpuna kontrola skoka crveno-belih dama sa Malog Kalemegdana (47/21).

U poslednjih 10 minuta izabranice Dragana Vukovića su polako povećavale prednost, a utakmicu privele kraju serijom 8-0 za maksimalnih +21 i konačnih 97-76.

Najefikasnija je bila Snežana Bogićević sa 15 poena, Mina Đorđević i Milina Mišeljić su postigle po 14, dok je Ivana Katanić ubacila 13 poena.

U 5.kolu domaćeg šampionata Zvezda putuje u Loznicu, novom prvoligašu.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev, Tešić, Topuzović 11 (4sk), Bogićević 15 (5sk 2ukl 1blk), Zukanović 2 (5sk 2as), A.Katanić 10 (5sk 7as 1ukl), I.Katanić 13 (4sk 8as 3ukl), Dešić, Bojović 10 (7sk 4as), Đorđević 14 (8sk), Mišeljić 14 (1sk 2as 1ukl 1blk), Vulović 8 (2sk).