Рукомет Рукомет/Извештаји

Poraz rukometaša u večitom derbiju

Izvor: RK Crvena zvezda

Rukometaši Crvene zvezde poraženi su u 87.“večitom derbiju“ u okviru 8.kola plej-ofa Superlige u „Šumicama“ – 30:36 (11:20).

Zbog povreda van stroja su bili Zejak i Ivanović, u ekipu su se vratili Petar Bugarinović i Aleksandar Babić.

Preveliki broj grešaka su napravili Zvezdini rukometaši na samom startu utakmice što su gosti iskoristili i sa tri brza gola nakon kontre uspeli da povedu 2:5, a zatim za još dve serije totalno odlepe i stignu do velikih deset golova prednosti. Rajičević je postavio 11:20 za poluvreme.

U nastavku Zvezda je zaigrala bolje i angažovanije, ali veliki propusti u odbrani i brzopletost u napadu nisu prošli nekažnjeno, pa je crno-belima pripao i treći derbi u nizu, 30:36.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Šotić sa 8 golova, kapiten Babić je postigao 6.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Metaloplastiku, u poslednjem meču u „Šumicama“ ove sezone.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 30:36 (11:20)

Beograd, „Šumice“. Gledalaca: 300. Sudije: Marić (Pančevo) i Mašić (Zrenjanin). Isključenja: Crvena zvezda 4, Partizan 10 minuta. Sedmerci: Crvena zvezda 3 (2), Partizan 4 (3).

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Šotić 8, Radisavljević, Horvat, A.Babić 3, Pešić, LJubenović, Bugarinović 2, Milosavljević 4, Pejčinović, Rajičević 1, Mandić, D.Babić 6, Kljajić 5, Đurković 1. Trener: Nenad Peruničić

PARTIZAN: Butulija 5, Jokić 2, Živković 5, Grubić, Radovanović, Pavlović, Milenković 4, Minić 7, Mikić, Milosavljev, Đuričić 2, Trnavac, Nedeljković, Stevanović 9, Maksić 2, Ilić. Trener: Nenad Maksić