Juniori Zvezde bolji u ”večitom derbiju”

Izvor: Zvanični sajt KK Crvena zvezda

Juniori Crvene zvezde mts savladali su Partizan Nis u polufinalu Juniorske lige Srbije. Crveno-beli su bili ubedljivi, slavili rezultatom 90:66 (29:22, 30:16, 18:13, 13:15) i na taj način zakazali finalni duel sa Mega Leksom koji je na programu u nedelju od 16 časova.
Juniori Crvene zvezde mts plasirali su se u finale Fajnal ejta za juniore. Crveno-beli su u polufinalu savladali ”večitog rivala” Partizan Nis rezultatom 90:66 i na taj način zakazali finalni okršaj sa Mega Leksom u nedelju od 16 časova.
Od početka meča Zvezda je bila u izvanrednom napadačkom ritmu. Partizan je uspeo da donekle parira u prvih deset minuta meča, ali kada su se razigrali Vuk Đorđević i S Đorđević koji su dominirali u reketu i za poluvreme ubacili čak 33 od ogromnih 59 poena za crveno-beli. Zvezda je već nakon prvih 20 minuta imala 21 poen prednosti i činilo se da je pitanje pobednika rešeno.
Izabranici Slobodana Klipe u drugom poluvremenu su zaigrali još angažovanije u odbrani. Omogućili su rivalu da postigne samo 28 poena u trećoj i četvrtoj deonici te rutinski održali prednost. Na kraju, sigurna pobeda, a svih 12 igrača je dobilo priliku da zaigra. To uopšte nije zanemarljivo jer je potrebno zadržati svežinu. Finale sledi već u nedelju od 16 časova.
Najefikasniji akter meča bio je Vuk Đorđević koji je dominirao sa 26 poena. Dvocifreni su bili njegov prezimenjak Stefan sa 18 koševa, dok je Stefan Momirov ubacio 14 poena.
Crvena zvezda mts – Partizan Nis 90:66 (29:22, 30:16, 18:13, 13:15)
Crvvena zvezda mts: Rebić 3, Uskoković 5, Paunović 6 (5as), Radaković, Bubanja 2, Momirov 14 (5sk), Đorđević 26 (6sk), Simović 3, Đorđević 18 (6sk), Čorović 6, Stajčić 3, Vasić 3.