Sedma u nizu

Autor: CZBG, Stefan N.

Crvena zvezda uspela je da veže i sedmu pobedu u regionalnoj ligi. Savladan je Mornar iz Bara, rezultatom (17:10, 15:21, 11:22)

Utakmica nije otvorena na najbolji način. Mornar je otvorio utakmicu 8:1. Crveno beli u prvih 4 minuta nisu postigli koš iz igre. Dejan Radonjić je dosta rano morao da reaguje tajmautom. Minut odmora nije dao rezultat. Prva dva napada su promašena. Nakon 5 minuta igre, Ognjen Kuzmić je zakucao i postigao prvi koš iz igre. Do kraja prvog kvartala, razlika je ostala 7 poena u korist domaćina. Praktično se igrao koš za koš. Skor je bio 17:10.

Druga četvrtina je za crveno-bele, počela kao i prva. Dejan Radonjić je bio prinuđen da traži i drugi tajmaut pri rezultatu 25:15 na 6 minuta do poluvremena. Marko Simonović je u tim trenutcima okrenuo momentum za Crvenu zvezdu. Velikom serijom, Zvezda je otišla sa minimalnim gubitkom na veliki odmor – 32:31.

Košem Čarlsa Dženkinsa (32:33), Crvena zvezda otvara drugo poluvreme. Tim pogotkom povela je prvi put nakon 0:1. Sjajna serija (8:0), naterala je trenera Mornara da traži tajmaut, a Zvezdi donela +6 (35:41). Na 4 minuta do kraja treće četvrtine, Zvezda i prvi put ide na dvocifrenu razliku, 37:48. Na odmor pred posledjih 10 minuta otišlo se sa rezultatom 43:53.

Tokom poslednjih 10 minuta praktično se igrao koš za koš. Na kraju su Stefan Jović i Marko Simonović pogodili trojke za 56:71. Utakmica je završena rezultatom 59:71.

Izabranici Dejana Radonjića su lutali tokom prvih 15 minuta utakmice. Nakon toka su povezali konce igre i počeli da uvode utakmicu u svoj ritam

Sledeću utakmicu, Crvena zvezda igra pred svojom publikom. Protivnik će biti Baskonija, u okviru Evrolige. Utakmica će biti odigrana u petak, sa početkom u 19 časova u Kombank Areni.

Crvena zvezda: Volters 4, Rebić, Dangubić 4, Mitrović 10 (4sk), Lazić 1 (4sk), Dobrić, Simonović 14, Dženkins 12 (4sk), Gudurić 4 (4 iz. lopte), Jović 7 (4as), Kuzmić 11 (6sk), Bjelica 4 (4sk).