Crvena zvezda Meridianbet moćna u derbiju protiv Cedevita Olimpije 94:51!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevitu Olimpiju rezultatom 94:51 (19:11, 31:14, 27:8, 17:18) u 2. kolu ABA lige.

Pred 10.000 gledalaca u Areni, crveno-beli su odigrali odličnu utakmicu i praktično poništili derbi epitet koji je ova utakmica nosila od 3.-4. minuta.

Nejpir i Nedović su odlično otvorili meč, Crvena zvezda je povela 19:11, a posle je sve ostalo u crveno-belim tonovima, smenjivale su se dobre odbrane i atraktivni napadi, pa je već na poluvremenu bilo jasno da će bodovi ostati u Beogradu. (50:25).

Trener Duško Ivanović je rotirao sve igrače koje je imao na raspolaganju (u nedelju su odmarali Teodosić, Lazarević i Kuzmić) i prednost je u jednom trenutku narasla na neverovatnih +50 (94:44), ali su gosti postigli konačnih 7:0. konačnih 94:51.

Crvena zvezda: Hanga 3 (7as, 5sk, 3 in.l), Davidovac 5 (4sk), Mitrović 4, Lazić 3, Simonović 4, Nejpir 15 (5as, 5 in.l), Tobi 13 (8sk), Bolomboj 9 , Ilić 5 (4s), Nedović 17 (4as), Gedraitis 8 (5s, 4as), Dos Santos 8 (1/11 za tri, 5as)

Cedevita Olimpija: Stjuart 2, Armand, So 19 (8sk), Radičević 4, Kobs 8, Glas, Blažič 2, Matković 7, Džons 4, Ščuka 5, Klobučar, Saškov:

Trener Duško Ivanović: „Imali smo pravi pristup protiv dobrog tima, ali očigledno nisu našli svoj stil igre. Odigrali smo onako kako treba da igramo“, momci su igrali koncentrisano, angažovano i disciplinovano, ali mi još nismo ono što bi trebalo da igramo“, rekao je trener crveno-belih, koji je imao zamerke tek u uvodnim minutama kada se tim je imao 6 izgubljenih lopti.

Ekipa Crvene zvezde Meridianbet treniraće u Beogradu do četvrtka kada putuje u Kaunas, a u trećem kolu ABA lige 15. oktobra. očekuje ih gostovanje u Čačku, pre prvog dvokola Evrolige protiv Monaka i Virtusa (Beograd i Bolonja).