Црвена звезда Меридианбет моћна у дербију против Цедевита Олимпије 94:51!

Кошаркаши Црвене звезде победили су Цедевиту Олимпију резултатом 94:51 (19:11, 31:14, 27:8, 17:18) у 2. колу АБА лиге.

Пред 10.000 гледалаца у Арени, црвено-бели су одиграли одличну утакмицу и практично поништили дерби епитет који је ова утакмица носила од 3.-4. минута.

Нејпир и Недовић су одлично отворили меч, Црвена звезда је повела 19:11, а после је све остало у црвено-белим тоновима, смењивале су се добре одбране и атрактивни напади, па је већ на полувремену било јасно да ће бодови остати у Београду. (50:25).

Тренер Душко Ивановић је ротирао све играче које је имао на располагању (у недељу су одмарали Теодосић, Лазаревић и Кузмић) и предност је у једном тренутку нарасла на невероватних +50 (94:44), али су гости постигли коначних 7:0. коначних 94:51.

Црвена звезда: Ханга 3 (7ас, 5ск, 3 ин.л), Давидовац 5 (4ск), Митровић 4, Лазић 3, Симоновић 4, Нејпир 15 (5ас, 5 ин.л), Тоби 13 (8ск), Боломбој 9 , Илић 5 (4с), Недовић 17 (4ас), Гедраитис 8 (5с, 4ас), Дос Сантос 8 (1/11 за три, 5ас)

Цедевита Олимпија: Стјуарт 2, Арманд, Со 19 (8ск), Радичевић 4, Кобс 8, Глас, Блажич 2, Матковић 7, Џонс 4, Шчука 5, Клобучар, Сашков:

Тренер Душко Ивановић: „Имали смо прави приступ против доброг тима, али очигледно нису нашли свој стил игре. Одиграли смо онако како треба да играмо“, момци су играли концентрисано, ангажовано и дисциплиновано, али ми још нисмо оно што би требало да играмо“, рекао је тренер црвено-белих, који је имао замерке тек у уводним минутама када се тим је имао 6 изгубљених лопти.

Екипа Црвене звезде Меридианбет тренираће у Београду до четвртка када путује у Каунас, а у трећем колу АБА лиге 15. октобра. очекује их гостовање у Чачку, пре првог двокола Евролиге против Монака и Виртуса (Београд и Болоња).