Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Сигурном игром одбојкаши Црвене звезде стигли до новог тријумфа у Првенству

Нижу се победе једна за другом за одбојкаше Црвене звезде. После одличног старта у Купу ЦЕВ и Купу Србије, настављају истим путем и у првенству изабраници Игора Жакића.

Црвена звезда је као гост славила у Љигу против Спартака 3:1, а само је тренутак непажње, био довољан домаћину да освоји други сет.

Ипак, у трећем, све је дошло на своје место. Одиграли су концентрисано изабраници Игора Жакића, силовито у нападу, тако да је на крају било 25:15.

Четврти сет донео је још бољу игру црвено-белих, разиграли су се Алекса Поломац и Лазар Мариновић, тако да је резултат на крају био убедљив – 25:14.

У екипи Црвене звезде Лазар Мариновић освојио је 19 поена, два мање уписали су Поломац и Пепић.

Одбојкаши Црвене звезде у трећем колу дочекују на Бањици 28.октобра екипу Радничког.

СПАРТАК ЉИГ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:3 (12:25,25:22,15:25,14:25)

Сала: ОШ „Сава Керковић“ у Љигу. Гледалаца: 150. Судије: Зоран Радовановић и Дарко Савић.

СПАРТАК ЉИГ: Мирковић 10, Матић, Грковић, Мицић, Вукадиновић,Радовић 14, Главинић 10, Халиловић 1, Благојевић, Конићанин 4, Илић 3, Савић 3, Медак (либеро), Пантић (либеро).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 8, Пепић 17, Копривица 10, Мариновић 19, Поломац 17, Ранковић, Караско, Јовић (либеро)

Извор: СДЦЗ, званичан сајт