Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši SDCZ

Sigurnom igrom odbojkaši Crvene zvezde stigli do novog trijumfa u Prvenstvu

Nižu se pobede jedna za drugom za odbojkaše Crvene zvezde. Posle odličnog starta u Kupu CEV i Kupu Srbije, nastavljaju istim putem i u prvenstvu izabranici Igora Žakića.

Crvena zvezda je kao gost slavila u Ljigu protiv Spartaka 3:1, a samo je trenutak nepažnje, bio dovoljan domaćinu da osvoji drugi set.

Ipak, u trećem, sve je došlo na svoje mesto. Odigrali su koncentrisano izabranici Igora Žakića, silovito u napadu, tako da je na kraju bilo 25:15.

Četvrti set doneo je još bolju igru crveno-belih, razigrali su se Aleksa Polomac i Lazar Marinović, tako da je rezultat na kraju bio ubedljiv – 25:14.

U ekipi Crvene zvezde Lazar Marinović osvojio je 19 poena, dva manje upisali su Polomac i Pepić.

Odbojkaši Crvene zvezde u trećem kolu dočekuju na Banjici 28.oktobra ekipu Radničkog.

SPARTAK LJIG – CRVENA ZVEZDA 1:3 (12:25,25:22,15:25,14:25)

Sala: OŠ „Sava Kerković“ u Ljigu. Gledalaca: 150. Sudije: Zoran Radovanović i Darko Savić.

SPARTAK LJIG: Mirković 10, Matić, Grković, Micić, Vukadinović,Radović 14, Glavinić 10, Halilović 1, Blagojević, Konićanin 4, Ilić 3, Savić 3, Medak (libero), Pantić (libero).

CRVENA ZVEZDA: Okolić 8, Pepić 17, Koprivica 10, Marinović 19, Polomac 17, Ranković, Karasko, Jović (libero)

Izvor: SDCZ, zvaničan sajt