“Žućkova levica” je Zvezdina!

Novi Sad, 14.02.2021. - Kosarkasi Mega Sokerbeta i Crvene Zvezde (BETAPHOTO/Kosarkaski savez Srbije/Marko Metlas/DS)

Crvena zvezda je osvojila Kup Radivoja Koraća!

“Žućkova levica” otišla je u ruke crveno-belih košarkaša koji su večeras sasvim zasluženo slavili protiv ekipe Mege i pored toga što su na celom turniru bili desetkovani zbog neigranja igrača pozitivnih na korona virus.

Mega – Crvena zvezda 60:73 (21:19, 19:17, 8:17, 12:20)

Prvo poluvreme utakmice prošlo je u nekoliko serija jedne i druge ekipe, ali ej na kraju Mega na poluvreme otišla sa 4 poena prednosti (40:36).

Prvo je mega na početku meča napravila seriju i došla do prednosti 12:2, da bi crveno-beli uzvratili serijom 15:2 i poveli 14:17. Ipak, Mega je uspela da se oporavi, pa se u narednom periodu igralo koš za koš, a videli smo do kraja poluvremena dve manje serije i Zvezde i Mega od 5:0.

Mega je u prvom poluvremenu imala mnogo volje procente šuta on Crvene zvezde. Za dva poena su šutirali 9/14 (64%), a za tri 5/8 (62%), dok je Zvezdin štut za dva bio skromnih 6/18 (33%), kao i za tri 6/16 (33%).

Ipak, u drugom poluvremenu Crvena zvezda je podigla nivo odbrane i u potpunosti nadskakala Megu što se očitovalo i na rezultatu, pa je na 5 i po minuta do kraja meča prednost crveno-belih iznosila +13 (52:65). Blistali su u redovima Zvezde Davidovac i Kuridža koji su bili i najzaslužniji za odličnu igru, mada se zaista mora istači da je cela ekipa disala kao jedno i da su svi doprineli ovom rezultatu. Do kraja

Crvena zvezda: O’Brajant 14, Vujičić, Lojd 9, Uskoković 5, Lazić 10, Dobrić 5, Radanov, Davidovac 14, Simonović 4, Simanić, Kuridža 8, Kuzmić 4