“Жућкова левица” је Звездина!

Novi Sad, 14.02.2021. - Kosarkasi Mega Sokerbeta i Crvene Zvezde (BETAPHOTO/Kosarkaski savez Srbije/Marko Metlas/DS)

Црвена звезда је освојила Куп Радивоја Кораћа!

“Жућкова левица” отишла је у руке црвено-белих кошаркаша који су вечерас сасвим заслужено славили против екипе Меге и поред тога што су на целом турниру били десетковани због неиграња играча позитивних на корона вирус.

Мега – Црвена звезда 60:73 (21:19, 19:17, 8:17, 12:20)

Прво полувреме утакмице прошло је у неколико серија једне и друге екипе, али еј на крају Мега на полувреме отишла са 4 поена предности (40:36).

Прво је мега на почетку меча направила серију и дошла до предности 12:2, да би црвено-бели узвратили серијом 15:2 и повели 14:17. Ипак, Мега је успела да се опорави, па се у наредном периоду играло кош за кош, а видели смо до краја полувремена две мање серије и Звезде и Мега од 5:0.

Мега је у првом полувремену имала много воље проценте шута он Црвене звезде. За два поена су шутирали 9/14 (64%), а за три 5/8 (62%), док је Звездин штут за два био скромних 6/18 (33%), као и за три 6/16 (33%).

Ипак, у другом полувремену Црвена звезда је подигла ниво одбране и у потпуности надскакала Мегу што се очитовало и на резултату, па је на 5 и по минута до краја меча предност црвено-белих износила +13 (52:65). Блистали су у редовима Звезде Давидовац и Куриџа који су били и најзаслужнији за одличну игру, мада се заиста мора истачи да је цела екипа дисала као једно и да су сви допринели овом резултату. До краја

Црвена звезда: О’Брајант 14, Вујичић, Лојд 9, Ускоковић 5, Лазић 10, Добрић 5, Раданов, Давидовац 14, Симоновић 4, Симанић, Куриџа 8, Кузмић 4