Zvezda u osmini finala Kupa Evrope

Vaterpolisti Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Kupa Evrope pošto su u poslednjoj utakmici kvalifikacionog turnira u Kranju savladali direktnog konkurenta francuski Nojzi la Sek sa 13:12 (2:1, 4:3, 4:4, 3:4).

Crveno-beli su zasluženo slavili u meču u kojem su vodili tokom čitave utakmice. Zvezda je odlično započela meč i golovima Subotića i Vukićevića okončala prvi period sa vođstvom od 2:1. Radović je na startu druge četvrtine povisio prednost našeg tima, ali su Francuzi uspeli da izjednače. Trtović donosi novo vođstvo našoj ekipi, a posle novog izjednačenja, Veljko Tankosić postiže dva gola iz peteraca i odvodi crveno-bele na odmor sa dva gola viška – 6:4.

Prednost od tri gola naš tim je imao na početku treće četvrtine golom Šulca. Zvezda je odžavala vođstvo pogocima Tankosića, a Smiljević je pred kraj ovog perioda doneo prednost od 10:8. Do kraja susreta Crvena zvezda nije dozvolila francuskom timu da stigne do izjednačenja i golovima Subotića, Markovića i Vukićevića dolazi do vođstva od 13:11. Vaterpolisti Nojzi la Seka su uspeli samo da ublaže poraz i čestitaju našim momcima prolaz u narednu rundu takmičenja – 13:12.

Najefikasniji na meču bio je Veljko Tankosić sa 4 gola. Po dva su postigli Gavril Subotić i Miloš Vukićević.

Crvena zvezda će nastupati u osmini finala Kupa Evrope, a utakmice su na programu 27. februara i 6. marta 2021. godine.

3. kolo, Kup Evrope kvalifikacioni turnir

Crvena zvezda – Nojzi la Sek 13:12 (2:1, 4:3, 4:4, 3:4)

Kranj, bazen: POB „Kranj“. Sudije: Haume Taksido (Španija) i Boris Margeta (Slovenija). Isključenja: Crvena zvezda 19, Nojzi la Sek 14. Peterci: Crvena zvezda 3(3), Nojzi la Sek 1(1).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 4(2), Kasum, Marković 1, Subotić 2, Trtović, Vićković, Basara 1, Vukićević 2(1), Šulc 1, Smiljević 1, Radović 1, Aleksić. Trener: Aleksandar Filipović.

NOJZI LA SEK: Živojinović, Gverin, Komet 2, Bjork, Do Karmo 1, Blari, Paison 1, Petković 3(1), Marzuki, Krapić 3, Damane, Rašović 2, Babulul. Trener: Stefan Ćirić.