Ватерполо Ватерполо/Извештаји СДЦЗ

Звезда у осмини финала Купа Европе

Ватерполисти Црвене звезде пласирали су се у осмину финала Купа Европе пошто су у последњој утакмици квалификационог турнира у Крању савладали директног конкурента француски Нојзи ла Сек са 13:12 (2:1, 4:3, 4:4, 3:4).

Црвено-бели су заслужено славили у мечу у којем су водили током читаве утакмице. Звезда је одлично започела меч и головима Суботића и Вукићевића окончала први период са вођством од 2:1. Радовић је на старту друге четвртине повисио предност нашег тима, али су Французи успели да изједначе. Тртовић доноси ново вођство нашој екипи, а после новог изједначења, Вељко Танкосић постиже два гола из петераца и одводи црвено-беле на одмор са два гола вишка – 6:4.

Предност од три гола наш тим је имао на почетку треће четвртине голом Шулца. Звезда је оджавала вођство погоцима Танкосића, а Смиљевић је пред крај овог периода донео предност од 10:8. До краја сусрета Црвена звезда није дозволила француском тиму да стигне до изједначења и головима Суботића, Марковића и Вукићевића долази до вођства од 13:11. Ватерполисти Нојзи ла Сека су успели само да ублаже пораз и честитају нашим момцима пролаз у наредну рунду такмичења – 13:12.

Најефикаснији на мечу био је Вељко Танкосић са 4 гола. По два су постигли Гаврил Суботић и Милош Вукићевић.

Црвена звезда ће наступати у осмини финала Купа Европе, а утакмице су на програму 27. фебруара и 6. марта 2021. године.

3. коло, Куп Европе квалификациони турнир

Црвена звезда – Нојзи ла Сек 13:12 (2:1, 4:3, 4:4, 3:4)

Крањ, базен: ПОБ „Крањ“. Судије: Хауме Таксидо (Шпанија) и Борис Маргета (Словенија). Искључења: Црвена звезда 19, Нојзи ла Сек 14. Петерци: Црвена звезда 3(3), Нојзи ла Сек 1(1).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Танкосић 4(2), Касум, Марковић 1, Суботић 2, Тртовић, Вићковић, Басара 1, Вукићевић 2(1), Шулц 1, Смиљевић 1, Радовић 1, Алексић. Тренер: Александар Филиповић.

НОЈЗИ ЛА СЕК: Живојиновић, Гверин, Комет 2, Бјорк, До Кармо 1, Блари, Паисон 1, Петковић 3(1), Марзуки, Крапић 3, Дамане, Рашовић 2, Бабулул. Тренер: Стефан Ћирић.

Извор: СДЦЗ, званични сајт