Intervjui Hokej CZBG

Utisci bivših hokejaša o intervjuima vezanim za istoriju našeg kluba

KHK Crvena zvezda

Nakon velikog broja intervjua iz istorije hokejaškog kluba Crvena zvezda, kao i brojnih fotografija i novinskih isečaka koje smo skupili, zamolili smo neke od bivših igrača da prokomentarišu za naš portal čitav ovaj projekat. Evo šta su neki od njih rekli.

Jože Kovač:

“Vraćanje u istoriju, priče, intervjui i sećanja su izrat poštovanja i putokaz mladđim generacijama da sa ponosom nose Zvezdin dres i ime. Duboko sam počašćen da sam bio i da sam i dan danas deo Zvezdine priče.”

Aleksandar Plaović:

“Moji utisci su pozitivni. Pionirski poduhvat vredan poštovanja.Značaj je u tome što će dolazeće generacije imati dokumentovane podatke i svedočenja. Moj predlog je da se napravi i štampano izdanje. Za svaki slučaj…ko zna dokle će tehnika izdržati pre nego nas izda. Knjiga je zakon!
 
 
“Intervjui su zapravo prikaz istorije kluba. Važno je što su obuhvaćene skoro sve generacije koje su, svaka na svij način, bitne za istoriju KHK Crvena zvezda. Najlepše od svega je što si ti, tokom rada na ovim intervjuima, obnovio kontakte između nas, bivših igrača”.
 

Aleksandar Šumenković:

“Dragi Dario, želeo bih da izrazim veliku zahvalnost za izuzetan trud koji si uložio praveći ove intervjue. Nadam se da su čitaoci uživali u mnoštvu predivnih priča i anegdota jedne izuzetne hokejaške generacije. Puno ti hvala što si bio istrajan u svojoj zamisli i što si i nama, igračima, dao mogućnost da sa javnošću podelimo, nakon toliko godina, nešto što smo sve ove godine nosili u našim dušama. Bilo je predivno čitati sve članke i prisetiti se divnih vremena. Još jednom, puno ti HVALA!”

Čaba Ladocki:

“Poštovani Dario, mislim da je sve ovo dobra ideja, da se ne zaborave stara dobra vremena. Puno mi je srce kada čitam ove istorijske priče! Puno pozdrava iz Subotice!”

Nenad Ilić:

“Za sve što je napisano mogu samo da vas pohvalim! Veliki pozdrav za vas i sve moje prijatelje!”

Aleksandar Janković:

“Poštovani Dario, veliko hvala na ogromnom trudu i odlično obavljenom poslu. Siguran sam da, zahvaljujući tebi, jedan divan period u istoriji KHK Crvena zvezda neće biti zaboravljen. Puno pozdrava!”

Aleksandar Kosić:

“Meni je ovo oko intervjua fantastičan potez. Zapravo, čitajući intervjue, vratio sam se u to presrećno detinjstvo vezano za hokej, putovanj i halu Pionir! Pročitao sam sve intervjue i zaista su izvanredno urađeni, britki, kratki, jasni, a uz to, iznošenjem raznoraznih dogodovština intervjuisanih, i jako interesantni!”

Nikola Vidić:

“Pročitao sam sve intervjue koje ste objavili na portalu. Naravno da mi je drago. Vaši intervjui bude sećanja i verujem da nema nikoga od bivših igrača koji to čitaju, a da im nije drago. Svakako da uvek ima i poneka primedba. Svako od nas ima svoja viđenja pojedinih događaja, pa time i sopstvena sećanja. A dosta vremena je prošlo. Uostalom, verovatno će i u ovim mojim odgovorima neko otkriti neka sitna nepoklapanja. Ali, to su zaista sitnice prema osećajima koje ovi intervjui bude.”

Vukan Marković:

“Stvarno sam uživao čitajući intervjue nekih mojih idola i saigrača, i to me vratilo u srećno detinjstvo. I lepo je što se neko setio tih veličanstvenih dana tog sporta.

Marko Juloski:

“Pre svega da te pohvalim za veliki trud i napor koji ulažeš da promovišeš hokej. Prosto pomislim da nema ovog sajta ne znam da li bi ljudi znali da postojimo. Siguran sam da ljudi koji vole hokej čitaju u jednom dahu intervjue sa bivšim igračima. Takođe, i ja pročitam sve što napišeš i zadivim se svaki put kako dođeš do bivših hokejaša koji nisu kročili u Pionir decenijama (svaka čast).
Siguran sam da imaš nezahvalnu ulogu da pišeš o hokeju koji je, nazalost, u Srbiji na donjoj donjoj lestvici sportova. Mi koji radimo i ti koji pišeš, borimo se zajednički da podignemo hokej na stepenik više”.

Uroš Aleksić:

“Sve pohvale za ideju i trud novinara koji je na ovaj način uspeo da sačuva trag na te događaje, i da ljubiteljima hokeja i navijačim dočara deo neponovljive atmosfere iz tog perioda. Bravo!”

Ivan Bogdanović:

“U moru informacija koje svakodnevno dolaze do nas, postoji jedan kutak obojen u crveno-belo. Tu se mogu naći najnoviji podaci o našem voljenom timu, ali se za razliku od sličnih portala ovde mogu pročitati i vesti o hokeju, što mene posebno veseli. Pored izveštaja sa utakmica raznih kategorija, ovde se mogu naći i razgovori sa sadašnjim i bivšim igračima našeg kluba. U tim razgovorima interesantni su mi i pitanja i odgovori, koji su u vezi sa Zvezdom, hokejom i životom. Upravo zato mi je zadovoljstvo da pratim vaš portal, koji me iznova obraduje novim pričama i vraća mi nadu da hokej ima budućnost u Srbiji. Sportski pozdrav, Ivan-”

 
“Neke intervjue sam pročitao, ali ne sve. Mislim da je super ideja da se negde zabeleži istorija hokejaškog kluba.”
 
 
“Pa, ovo je fantastično. Ovo je najbolja stvar koja se desila u promociji kluba od kako postoji KHK/SKHL Crvena zvezda.”
 

2 Komentara

Kliknite da biste objavili komentar

  • Uz monografiju koja bi morala da se uradi u nekom ograničenom tiražu (ljudi iz kluba da nađu sponzore da se uradi kvalitetna monografija) bi mogla i mala knjiga sa ovim intervjuima, dodati i začiniti kakvim dogodovštinama jer legenda Zvezde to zaslužuju.
    Ukoliko pak ne može da se dođe do realizacije knjige, monografije, današnje vreme i napredak u komunikacijama nam omogućava vlog i blog kojim bi zasigurno približili hokej širem auditorijumu i ne samo zvezdaškom.

    • Trudimo se, ali da li ćemo uspeti, zaista u ovom trenutku ne možemo reći. Bivši hokejaši su nam izašli u susret, ali je jako teško naći sponzore da se sve to pretoči u knjigu. Još uvek pokušavamo da uradimo biografije onih koji više nisu među nama (Momo Kovačević, Moša Atanasijević, Miodrag Šišić), ali i to ide dosta teško. Videćemo šta donosi vreme koje je pred nama.