Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši

Zvezda slavila u večitom derbiju posle pet setova

Izvor: SD Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u derbiju 17.kola BPŠ Superlige posle pet setova – 3:2 (21:25, 25:20, 25:20, 20:25, 15:12).

Pobeda odbojkašica protiv Dinama iz Pančeva nakon pet setova bila je uvod u muški odbojkaški derbi, takođe u pet setova. Crveno-beli su ostvarili treći uzastopni trijumf i revanširali se rivalu za poraz u prvoj utakmici.

Izjednačen start utakmice, ispitivanje snaga, gosti su prvi stigli do prednosti (3:5), Crvena zvezda izjednačila (6:6), da bi na prvom tehničkom tajm-autu vodila 12:11. Nastavak je doneo drugačiji scenario, crno-beli preuzimaju vođstvo, diktiraju tempo igre i tri poena razlike, ali Zvezda se vraća u meč i ponovo stiže do izjednačenja, 20:20. U finišu gosti se bolje snalaze, koriste tri Zvezdine vezane greške i preko Žugića dolaze do četiri set lopte. Druga im je bila talična, posle servis greške Nejića osvajaju prvi set, 0:1 (21:25).

Zvezda je imala spreman odgovor, bolje otvorila drugi set, povela (6:4), protivnik je vezanim poenima stigao do minimalne prednosti, koju je sačuvao do tehničkog tajm-auta nakon igre poen za poen, 11:12. Zvezda je napravila razliku nakon povratka na teren (16:12), koju nije uspeo novim tajm-autom da prekine Bojan Janić, ni njegovi saigrači da ugroze do kraja. Posle as servisa najboljeg servera BPŠ Superlige Lazara Dodića Zvezda ima šest set lopti, koriste treću priliku crveno-beli nakon greške na drugoj strani, 1:1 (25:20).

I u trećem setu Zvezda ubedljiva. Mašulović i Nejić su bili dominantni u bloku, Pavlović u napadu, Zvezda do obaveznog odmora vodi 12:9, zatim i 23:15. Mali pad koncentracije gosti koriste da vežu četiri poena, ali nakon greške iz servisa Zvezda ima četiri set lopte. Korektor crveno-belih Lazar Dodić drugu pretvara u prednost nakon tri odigrana seta, 2:1 (25:20).

Kada se očekivalo da krunišu bolju igru izabranici Dragana Kobiljskog i upišu nova tri boda, gosti su iznenađujuće stvorili veliku razliku u uvodnim minutima četvrtog seta (1:6) i održavali razliku do odmora (6:12). Zvezda je furioznom serijom uspela da preokrene rezultat (17:16), ali ne i da kruniše veliki napor. Crno-beli su sa dve serije došli do nedostižne prednosti, Lekić je vezao tri poena i doneo pet set lopti za izjednačenje svom timu. Nejić je poentirao, a Marinović osvojio odlučujući poen za 2:2, (20:25).

U petom setu Zvezda je uspela da nadigra rivala. Imala je ekipa Bojana Janića 2:6, Kobiljski je reagovao savetima koji su urodili plodom, pa na promeni strana gosti vode 7:8. U finišu Zvezda je serijom 5:2 stigla do 13:10 posle vezanih poena Nikole Jovanovića, a gosti uložili poslednje napore da meč uvedu u neizvesnu završnicu, 13:12. Dragan Kobiljski je zatražio tajm-aut, Milutin Nejić doneo meč loptu, a zatim je i iskoristio odmah za pobedu – 3:2 (15:12).

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Lazar Dodić sa 20 poena, Danilo Pavlović je osvojio 14, Nemanja Mašulović 12.

Već su poznati učesnici Mini lige, a Crvena zvezda u poslednjem kolu prvog dela sezone gostuje u Kragujevcu, ekipi Radničkog, sa kojim će se u narednih mesec i po dana počev od narednog vikenda sastati četiri puta, uz Finale Kupa Srbije.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 3:2 (21:25, 25:20, 25:20, 20:25, 15:12)

Beograd, dvorana: USC „Voždovac“. Gledalaca: 100. Sudije: Vladimir Cvetković i Darko Savić. Trajanje meča: 111 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Petković, Mašulović 12, Petrović 4, Nejić 10, Jovanović 11, Dodić 20, N. Pavlović 1, D. Pavlović 19. Nisu igrali: Meljanac, Đurđević, Tadić, Sinđelić, Andonović. Trener: Dragan Kobiljski

PARTIZAN: Lukić, Mandić, Nedeljković 6, Žugić 7, Marinović 16, Lekić 13, Pantić 13, Huzejrović 1, Radović 8, Pekovič (libero). Nisu igrali: Milanov (libero), Janić, Pajević. Trener: Milan Ljubičić