Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши

Звезда славила у вечитом дербију после пет сетова

Извор: СД Црвена звезда

Одбојкаши Црвене звезде савладали су Партизан у дербију 17.кола БПШ Суперлиге после пет сетова – 3:2 (21:25, 25:20, 25:20, 20:25, 15:12).

Победа одбојкашица против Динама из Панчева након пет сетова била је увод у мушки одбојкашки дерби, такође у пет сетова. Црвено-бели су остварили трећи узастопни тријумф и реванширали се ривалу за пораз у првој утакмици.

Изједначен старт утакмице, испитивање снага, гости су први стигли до предности (3:5), Црвена звезда изједначила (6:6), да би на првом техничком тајм-ауту водила 12:11. Наставак је донео другачији сценарио, црно-бели преузимају вођство, диктирају темпо игре и три поена разлике, али Звезда се враћа у меч и поново стиже до изједначења, 20:20. У финишу гости се боље сналазе, користе три Звездине везане грешке и преко Жугића долазе до четири сет лопте. Друга им је била талична, после сервис грешке Нејића освајају први сет, 0:1 (21:25).

Звезда је имала спреман одговор, боље отворила други сет, повела (6:4), противник је везаним поенима стигао до минималне предности, коју је сачувао до техничког тајм-аута након игре поен за поен, 11:12. Звезда је направила разлику након повратка на терен (16:12), коју није успео новим тајм-аутом да прекине Бојан Јанић, ни његови саиграчи да угрозе до краја. После ас сервиса најбољег сервера БПШ Суперлиге Лазара Додића Звезда има шест сет лопти, користе трећу прилику црвено-бели након грешке на другој страни, 1:1 (25:20).

И у трећем сету Звезда убедљива. Машуловић и Нејић су били доминантни у блоку, Павловић у нападу, Звезда до обавезног одмора води 12:9, затим и 23:15. Мали пад концентрације гости користе да вежу четири поена, али након грешке из сервиса Звезда има четири сет лопте. Коректор црвено-белих Лазар Додић другу претвара у предност након три одиграна сета, 2:1 (25:20).

Када се очекивало да крунишу бољу игру изабраници Драгана Кобиљског и упишу нова три бода, гости су изненађујуће створили велику разлику у уводним минутима четвртог сета (1:6) и одржавали разлику до одмора (6:12). Звезда је фуриозном серијом успела да преокрене резултат (17:16), али не и да крунише велики напор. Црно-бели су са две серије дошли до недостижне предности, Лекић је везао три поена и донео пет сет лопти за изједначење свом тиму. Нејић је поентирао, а Мариновић освојио одлучујући поен за 2:2, (20:25).

У петом сету Звезда је успела да надигра ривала. Имала је екипа Бојана Јанића 2:6, Кобиљски је реаговао саветима који су уродили плодом, па на промени страна гости воде 7:8. У финишу Звезда је серијом 5:2 стигла до 13:10 после везаних поена Николе Јовановића, а гости уложили последње напоре да меч уведу у неизвесну завршницу, 13:12. Драган Кобиљски је затражио тајм-аут, Милутин Нејић донео меч лопту, а затим је и искористио одмах за победу – 3:2 (15:12).

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Лазар Додић са 20 поена, Данило Павловић је освојио 14, Немања Машуловић 12.

Већ су познати учесници Мини лиге, а Црвена звезда у последњем колу првог дела сезоне гостује у Крагујевцу, екипи Радничког, са којим ће се у наредних месец и по дана почев од наредног викенда састати четири пута, уз Финале Купа Србије.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН 3:2 (21:25, 25:20, 25:20, 20:25, 15:12)

Београд, дворана: УСЦ „Вождовац“. Гледалаца: 100. Судије: Владимир Цветковић и Дарко Савић. Трајање меча: 111 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Петковић, Машуловић 12, Петровић 4, Нејић 10, Јовановић 11, Додић 20, Н. Павловић 1, Д. Павловић 19. Нису играли: Мељанац, Ђурђевић, Тадић, Синђелић, Андоновић. Тренер: Драган Кобиљски

ПАРТИЗАН: Лукић, Мандић, Недељковић 6, Жугић 7, Мариновић 16, Лекић 13, Пантић 13, Хузејровић 1, Радовић 8, Пекович (либеро). Нису играли: Миланов (либеро), Јанић, Пајевић. Тренер: Милан Љубичић