Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši SDCZ

Zvezda izgubila u Italiji

Izvor: OKCZ, zvanični sajt

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u drugom meču osmine finala CEV Kupa Izazivača od Vero Volej Monce u Italiji rezultatom 3:1, po setovima 25:20, 25:27, 25:19, 25:20.

Crveno-beli su posle dva poraza od Monce eliminisani iz trećeg po rangu evropskog klupskog takmičenja, ali su pružili jak otpor iskusnoj italijanskoj ekipi i pokazali da je pred našim odbojkašima svetla budućnost.

Domaći su na početku prvog seta stekli prednost i poveli su sa 10:7, a ubrzo i sa 12:8. Crveno-beli su osvojili naredna dva poena, a potom prišli i na korak do izjednačenja 14:13. Italijani su onda ponovo povećavali razliku, došli do 20:16, ali je Zvezda ponovo prišla na 21:19. Ipak, naši odbojkaši nisu uspeli da ugroze vođstvo Monce koja je sa tri poena u nizu osvojila prvi set – 25:20.

Naša ekipa je imala spreman odgovor. Odlično su otvorili drugi set i poveli sa 1:5. Međutim, Monca je vrlo brzo sustigla prednost crveno-belih i izjednačila na 7:7. Izabranici Dragana Kobiljskog su stekli dva poena razlike (8:10) i tu prednost održavali sve do sredine seta kada su domaći došli do novog izjednačenja (15:15). Zvezda opet pravil razliku koju održava do same završnice kada Monca sa tri poena u nizu preokreće rezultat u svoju korist i dolazi do set lopte. Ipak, Zvezda sa dva poena u nizu ponovo dolazi do prednosti i do svoje prve set lopte. Prvu priliku naši odbojkaši nisu iskoristili, ali drugu jesu i izjednačili su rezultat na 1:1 – 25:27.

Crveno-beli su u trećem setu parirali do polovine seta kada je bilo 11:11, a onda su domaći serijom od 6:1 stigli do vođstva od 17:12. Sa tri vezana poena Monca je stigla do 22:15, ušla u mirnu završnicu i obezbedila plasman u četvrtfinale pošto su osvojili i drugi set koji im je garantovao ukupnu pobedu nad Crvenom zvezdom – 25:19.

U uvodnim minutima četvrtog perioda igre Zvezda je imala prednost (1:4), a Monca je sa sedam veznaih poena preokrenula i povela sa 10:6. Crveno-beli su prišli na 13:11, a potom i na 17:16. Italijani ponovo dodaju gas i serijom od 5:1 dolaze do opipljive prednosti koju su bez većih problema sačuvali i na kraju trijumfovali sa 25:20.

Najefikasniji na meču bio je Milutin Nejić sa 21 poenom. Lazar Dodić je osvojio 11, a Nemanja Mašulović 10 poena.

Odbojkaši Crvene zvezde se sada okreću obavezama u nacionalnom prvenstvu gde ih u nedelju 20. januara očekuje večiti derbi protiv Partizana.

VERO VOLEJ MONCA – CRVENA ZVEZDA 3:1 (25:20, 25:27, 25:19, 25:20)

Monca – Dvorana: Kendi Arena. Gledalaca: 1600. Sudije: Ignat Mitev (Bugarska) i Siarhei Budžeika (Belorusija). Trajanje meča: 99 minuta.

MONCA: Buti 1, Kaligaro, Džavoronok 9, Orduna 1, Galiani 7, Arasomvan 2, Rico (libero), Gafur 10, Boto 6, Josifov 9, Bereta 9, Đanoti 1, Bučeger 8. Nije igrao: Pikio. Trener: Fabio Soli.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 1, Jevtić (libero), Tadić 1, Mašulović 10, Petrović, Nejić 21, Sinđelić, Jovanović 5, Dodić 11, Andonović 3, D. Pavlović 3. Nije igrao: Petković. Trener: Dragan Kobiljski.