Odbojka Odbojka/Izveštaji Odbojkaši Odbojkašice SDCZ

Slavili i odbojkaši i odbojkašice

Izvor: OKCZ, zvanični sajt

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su pobedu u prvom meču u 2019. godini. Crveno-beli su na gostovanju u Ljigu savladali Spartak rezultatom 1:3, po setovima 25:20, 21:25, 22:25, 23:25, u okviru 16. kola BPŠ Superlige Srbije.

Na početku prvog seta ekipe su se smenjivale u vođstvu, a domaći su na tehničkom tajm autu imali prednost od dva poena. Crveno-beli su posle bloka Nemanje Mašulovića izjednačili (13:13), a vođstvo našem timu doneo je Milutin Nejić as servisom za 14:15. Serijom od 4:1 domaći su ponovo poveli, a posle asa Popovića bilo je 21:18 Kobiljski je bio primoran da zatraži tajm aut. Ipak, naša ekipa nije uspela da uhvati priključak, pa su domaći stigli do vođstva – 25:20.

Crveno-beli su poveli na startu drugog seta i tu prednost su sačuvali do tehničkog tajm auta (10:12). Spartak je uspeo da izjednači, a naša ekipa je u završnici posle bloka Vlade Petkovića stigla do 17:20. Greškama domaćih Zvezda je stekla vođstvo od 19:23, Lazar Dodić je doneo četiri vezane set lopte, a drugu je iskoristio Danilo Pavlović za izjednačenje – 21:25.

Spartak je poveo sa 9:4 u trećem periodu igre, a onda je Zvezda na servis Mašulovića osvojila četiri uzastopna poena, da bi sa dva vezana asa Petkovića i preokrenula rezultat u svoju korist 10:11. Blokom Nejića crveno-beli su došli do plus dva i tu prednost su sačuvali do same završnice. Danilo Pavlović je našoj ekipi doneo dve vezane set lopte, a onda je prvu i iskoristio za preokret Zvezde – 22:25.

Sa četiri poena u nizu naš tim je došao do prednosti od 6:9, a onda je novom serijom od tri poena na tehnički tajm aut otišao sa 8:12. Novom serijom od tri poena Zvezda je povela sa 9:15, ali je Spartak uzvratio i u zavšrnicu se ušlo sa rezultatom 17:20. Mašulović je našem timu doneo tri vezane meč lopte, a treću je iskoristio Danilo Pavlović za konačnih 1:3 – 23:25.

Najefikasniji na meču bio je Danilo Pavlović koji je osvojio 25 poena. Lazar Dodić je osvojio 15, a Milutin Nejić 14 poena.

Odbojkaši Crvene zvezde u utorak 15. januara (19 časova) gostuju ekipi Vero Volej Monca u Italiji u revanš meču osmine finala CEV Kupa Izazivača, dok nas u narednom kolu BPŠ Superlige Srbije očekuje večiti derbi kada crveno-beli dočekuju Partizan.

SPARTAK (LJ) – CRVENA ZVEZDA 1:3 (25:20, 21:25, 22:25, 23:25)

Ljig – Dvorana: OŠ Sava Kerković. Gledalaca: 120. Sudije: Đorđe Zelenović, Savo Kovačević. Trajanje meča: 98 minuta.

SPARTAK: Maksimović 9, Perić 18, Gajević 6, Mirković 2, Medurić 13, Zarić, Popović 4, Milovanović 2, Janković (libero), Duduj 10. Nisu igrali: Jovičić, Đorđević, Lalić, Paprika. Trener: Vladimir Šarenac.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Petković 3, Tadić, Mašulović 9, Petrović, Nejić 14, Jovanović 5, Dodić 15, D. Pavlović 25. Nisu igrali: Meljanac, Đurđević, Sinđelić, N. Pavlović, Andonović. Trener: Dragan Kobiljski.

Odbojkašice Crvene zvezde trijumfovale su u derbi meču 16. kola BPŠ Superlige Srbije protiv Vizure rezultatom 2:3, po setovima 23:25, 25:23, 15:25, 25:20, 13:15.

Domaće su bolje ušle u meč, povele 11:7, a na predah otišle sa vođtsvom od 12:9. Sa dva vezana poena Tijane Malešević Zvezda je prišla na poen zaostatka, ali je Vizura odmah uzvratila. Nakon as servisa Gajevićeve i 16:12 Vladisavljev je zatražio tajm aut. Naredna tri poena, na servis Maleševićeve, pripala su našem timu. Međutim, domaće su odgovorile istom merom, pa je naš trener iskoristio i drugi tajm aut. Sa četiri poena u nizu Zvezdine dame su prišle na 21:20. Bilo je 23:21 kada su naše odbojkašice zaigrale izvanredno, osvojile su naredna četiri poena, od čega tri iz bloka (Čanak, Malešević i Marković) i došle do vođstva od 0:1 – 23:25.

Na početku drugog seta poeni su se osvajali u serijama. Vizura je povela sa 9:5, Zvezda smanjila na 9:8, a na polovini su domaće imale prednost od 13:9. Crveno-bele su ponovo prišle na minus 1, ali je šampion ponovo napravio razilku i poveo sa 17:14. Zvezda prilazi na 19:18, a izjednačenje je stiglo posle dva vezana poena Milke Stijepić (21:21). Ovoga puta Vizura stiže prva do set lopte koju odmah koristi i poravnava rezultat na 1:1 – 25:23.

Zvezda je dobro otvorila treći set i posle odličnih servisa Milice Milunović vezala tri poena, a blok Maleševićeve je doneo našem timu vođstvo od 3:7. Crveno-bele su sačuvale stečenu prednost do tehničkog tajm auta, a potom su vezale još četiri poena i povele sa 9:16. Serijom od tri poena izabranice Aleksandra Vladisavljeva dolaze do ubedljivog vođstva od 11:20 i mirno privode set kraju. Blokom Stijepićeve Zvezda ponovo dolazi do vođstva – 15:25.

Naše odbojkašice su nastavile sa odličnom igrom. Posle sjajnih servisa Božice Marković Zvezda je povela sa 4:7. Crveno-bele su blistale u bloku. Nanizale su tri bloka (dva Malešević i jedan Stijepić) i povisile prednost na 6:12. Bilo je 10:16 kada su Zvezdine odbojkašice potpuno stale. Domaće su napravile seriju od neverovatnih 12 poena i potpuno preokrenule rezultat. Crveno-bele nisu uspele da uhvate priključak, pa je Vizura stigla do izjednačenja i meč uvela u peti set – 25:20.

Žestoka borba se vodila u odlučujućem setu. Na promeni strana naša ekipa je imala minimalnu prednost, a sa dva vezana poena Maleševićeve i Milunovićeve bilo je 8:10 za crveno-bele. Zvezda je vezala još dva poena preko Božice Marković i Milice Milunović za 9:12, a trener domaćih je iskoristio i drugi tajm aut. Uspela je Vizura u samoj završnici da izjednači na 13:13, pa je i Vladisavljev pozvao drugi tajm aut. Milunovićeva donosi Crvenoj zvezdi meč loptu koju su naše odbojkašice odmah iskoristile i slavlje je moglo da počne – 13:15.

Fantastičnu partiju pružila je Milka Stijepić koja je upisala 33 poena. Tijana Malešević je osvojila 17, a po deset su dodale Božica Marković i Milica Milunović.

U sledećem kolu BPŠ Superlige Srbije Crvena zvezda dočekuje Dinamo iz Pančeva.

VIZURA – CRVENA ZVEZDA 2:3 (23:25, 25:23, 15:25, 25:20, 13:15)

Beograd – Dvorana: SC Vizura. Gledalaca: 150. Sudije: Tomislav Popović i Aleksandar Petrović. Trajanje meča: 118 minuta.

VIZURA: Gajević 17, Dimić (libero), Rodić 8, Malešević, Lazović 31, Veselinović 4, Sajić, Kocić 11, Pejičić 9. Nisu igrale: Carić, Petrović, Vrcelj. Trener: Dejan Desnica.

CRVENA ZVEZDA: Sekulić 2, Čanak 6, Stijepić 33, T. Marković (libero), B. Marković 10, Jakšić, Milunović 10, Đorđević 2, Vučićević, Malešević 17, Stepanović (libero). Nisu igrale: Taubner, Tasić, Delić. Trener: Aleksandar Vladisavljev.