Košarkašice Crvene zvezde i drugi put u sezoni savladale su KŽK Partizan 1953 u okviru 12.kola ŽKLS u dvorani „FMP“ u Železniku i zadržale maksimalan učinak, 78-63 (18-22, 17-14, 29-13, 14-14).

Crveno-bele su utakmicu prelomile u svoju korist u trećem periodu igre, kada su sa dve brze serije doošle do dvocifrene prednosti i rutinski privele meč kraju.

Zvezda je imala vođstvo i tokom prve četvrtine, kada su sredinom prvog kvartala crno-bele preko Milice Mitrović i njenih osam poena u seriji 11-0 stigle do prednosti, koju su čuvale do kraja četvrtine, 18-22.

Intezivan početak druge četvrtine, gošće su mini serijom na startu došle do maksimalne prednosti od devet poena, koju je potvrdila Olga Stepanović za 20-29. Odmah se konsolidovala ekipa Dragana Vukovića, uzvratila serijom 7-0, a zatim stigla i do izjednačenja (33-33), ali je Aleksandra Katić donela prednodt svom timu posle dvadeset minuta igre, 35-36.

U trećoj četvrtini Zvezda je serijom 10-0 stigla do vođstva, a kreator preokreta bila je sjajna Mina Đorđević. Mina je bila nezaustavljiva, u trećoj četvrtini je postigla 12 od ukupno 30 poena na meču i u velikoj meri doprinela novom trijumfu svog tima. Ivana Katanić je trojkom donela prvu dvocifrenu prednost crveno-belim damama, Milina Mišeljić potvrdila, a Nevena Naumčev još jednom trojkom praktično potvrdila pobednika susreta i pre ulaska u poslednjih 10 minuta meča, pred kojih je Zvezda ušla sa 64-49.

Crveno-bele su u poslednjem periodu i pored nekoliko promašenih zicera serijom 12-0 stigle do maksimalnih 25 poena prednosti (76-51) i u prvih osam minuta dopustile protivniku samo dva poena. Međutim, u finišu crno-bele su uspele da smanje minus i ublaže šesti poraz u sezoni, 78-63.

Blistala je Mina Đorđević sa 30 poena, uz 8 skokova – indeks korisnosti 40. Milica Bojović je postigla 10, Ivana Katanić 9.

Ostala su još dva kola do pauze u domaćem prvenstvu, a Crvena zvezda gostuje u Boru narednog vikenda. Do kraja 2018.godine šampiona Srbije očekuju i dve utakmice u WABA ligi, gostovanje u Staroj Zagori u sredu i ekipa Celja, 26.decembra. A 29.decembra u Železnik stiže Šabac za kraj 2018.godine.

KKŽ: Naumčev 7 (3sk), Čubra, Tešić, Topuzović 8 (7sk 3as), Bogićević (3sk 4as), Zukanović 2, A.Katanić 4 (6sk 7as 4ukl), I.Katanić 9 (3sk 4as 3ukl), Bojović 10 (4sk 2as 2ukl), Đorđević 30 (8sk 2ukl 1blk – indeks 40), Mišeljić 6 (5sk 3as), Vulović 2.