Fudbal Fudbal/Izveštaji i analize Fudbal/Omladinski pogon

Omladince promašaji koštali bodova

Omladinci Crvene zvezde poraženi su u 4. kolu omladinske Lige šampiona od Liverpula rezultatom 2:0.

Uprkos vrlo dobrom izdanju izabranika Bratislava Živkovića, gosti su u završnici duela naplatili pomašaje crveno-belih i stigli do tri boda.

Omladinci Liverpula na posebnim mukama bili su u drugoj polovini prvog poluvremena kada je Kupusović tri puta imao šansu da matira protivničkog golmana, ali je Jaroš briljantnim odbranama svoj tim ostavio u igri.

Jednako impresivan golman gostiju bio je i u nastavku, tačnije u 55. minutu, jer je kapiten Joveljić propustio priliku da se četvrtu evropsku utakmicu uzastopno upiše u strelce.

Propuštene šanse naplatio je Dankan, dobrom reakcijom na odbijenu loptu posle udarca Adekanjea, a konačan rezultat postavio je u 76. minutu Luis iz idealno izvedenog slobodnog udarca.

Crvena zvezda – Liverpul 0:2 (0:0)

Stadion: Stadion Čukaričkog.
Sudija: Kristofer Jeager (Austrija)
Strelci: Dankan u 69. i Luis u 76. minutu.
Žuti kartoni: Klejton, Džons (Liverpul).

Crvena zvezda: Gordić, Kukolj, Milikić, Jovičić, Stajić, Adžibaba (od 90. Ajdinović), Stojanović (od 62. Stojančić), Kupusović (od 62. Velikić), Jočić (od 82. Burmaz), Terzić (od 90. Dedijer), Joveljić.
Liverpul: Jaroš, Klejton, Kojl, R. Vilijams, Luis, Kejn (od 80. Dikson Boner), Džons, N. Vilijams, Adekanje (od 84. Hoever), Dankan (od 80. Glacel), Kamačo (od 84. Larući).