Фудбал Фудбал/Извештаји и анализе Фудбал/Омладински погон

Омладинце промашаји коштали бодова

Омладинци Црвене звезде поражени су у 4. колу омладинске Лиге шампиона од Ливерпула резултатом 2:0.

Упркос врло добром издању изабраника Братислава Живковића, гости су у завршници дуела наплатили помашаје црвено-белих и стигли до три бода.

Омладинци Ливерпула на посебним мукама били су у другој половини првог полувремена када је Купусовић три пута имао шансу да матира противничког голмана, али је Јарош бриљантним одбранама свој тим оставио у игри.

Једнако импресиван голман гостију био је и у наставку, тачније у 55. минуту, јер је капитен Јовељић пропустио прилику да се четврту европску утакмицу узастопно упише у стрелце.

Пропуштене шансе наплатио је Данкан, добром реакцијом на одбијену лопту после ударца Адекањеа, а коначан резултат поставио је у 76. минуту Луис из идеално изведеног слободног ударца.

Црвена звезда – Ливерпул 0:2 (0:0)

Стадион: Стадион Чукаричког.
Судија: Кристофер Јеагер (Аустрија)
Стрелци: Данкан у 69. и Луис у 76. минуту.
Жути картони: Клејтон, Џонс (Ливерпул).

Црвена звезда: Гордић, Кукољ, Миликић, Јовичић, Стајић, Аџибаба (од 90. Ајдиновић), Стојановић (од 62. Стојанчић), Купусовић (од 62. Великић), Јочић (од 82. Бурмаз), Терзић (од 90. Дедијер), Јовељић.
Ливерпул: Јарош, Клејтон, Којл, Р. Вилијамс, Луис, Кејн (од 80. Диксон Бонер), Џонс, Н. Вилијамс, Адекање (од 84. Хоевер), Данкан (од 80. Глацел), Камачо (од 84. Ларући).