Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Dame slavile i u Subotici

Izvor: KKŽ Crvena zvezda

Košarkašice Crvene zvezde upisale su i šestu pobedu u domaćem šampionatu protiv subotičkog Spartaka u dvorani „Dudova šuma“ 97-56 (19-19, 16-9, 33-14, 29-14), i produžile pobednički niz na osam utakmice ove sezone.

Trener Dragan Vuković je nakon pobede nad aktuelnim šampionom WABA lige u duelu u Subotici ravnomerno podelio minutažu, a jedino Marijana Zukanović nije ulazila u igru.

Prvih deset minuta proteklo je u izjednačenoj borbi, ekipe su se smenjivale u vođstvu, pogađale u serijama, videli smo tri promene prednosti i četiri izjednačenja. Spartak je imao u finišu u dva navrata plus od 3 poena, Zvezda trojkama Bogićević i Mišeljić stizala do poravnanja. Upravo je Milina Mišeljić pogodila van linije 6,75 za 19-19 nakon prvog perioda igre.

Do sredine druge deonice Spartak je serijom 6-0 došao do maksimalne prednosti 25-19, ali Zvezda je uzvratila serijom 11-0 (25-30), preuzela vođstvo i kontrolu igre i najavila rasplet susreta. Do kraja četvrtine, sačuvale su prednost crveno-bele i na odmor otišle sa 7 poena na svom kontu, 28-35.

Seriju od pet koševa na kraju druge četvrtine nastavile su i u trećoj izabranice Dragana Vukovića, do 13-0 i dvocifrene prednosti (28-43), čime su praktično i prelomile utakmicu u svoju korist. Nije uspeo domaći tim da nađe rešenja za rafalnu paljbu crveno-belih dama, koje su pogađale sa svake pozicije i povećavale prednost do 40-68, a Slađana Radulović sa penala je samo smanjila prednost Zvezde na 42-68 pred poslednji kvartal.

Nepogrešiva je bila Snežana Bogićević, koja je ubacila 11 koševa u trećoj četvrtini od 18, koliko je postigla na današnjem susretu. Seriju od 8 vezanih poena u trećem kvartalu imala je i Marta Vulović.

U poslednjoj deonici trener Vuković je pružio priliku Katarini Dešić i Nini Tešić, koje su se upisale u listu strelaca, čime su sve igračice koje su igrale postigle poene, a Milina Mišeljić je obeležila završnicu utakmice. Ubacila je 11 poena u poslednjem periodu i vodila šampiona Srbije do maksimalnih 45 poena prednosti. Spartak je do kraja uspeo samo da manji prednost, a konačan rezultat postavila je Marta Vulović, 56-97.

Najefikasnija je bila Milina Mišeljić sa 22 poena, Snežana Bogićević je ubacila 18 (8 skokova), Marta Vulović 16 (bez promašaja, 8/8 za dva). Na drugoj strani Slađana Radulović je postigla 26 poena.

U narednom Crvena zvezda dočekuje Novosadsku ŽKA, koja zauzima drugu poziciji na tabeli sa skorom 5-1, koliko ima i ekipa 021.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 6 (4sk 2as 1ukl 1blk), Tešić 2 (1sk 1as), Topuzović 6 (4sk 2as 2ukl 1blk), Bogićević 18 (8sk 5as 2ukl 1blk), Zukanović, A.Katanić 5 (5sk 7as 3ukl), I.Katanić 8 (4sk 4as 3ukl 1blk), Dešić 2, Bojović 4 (5sk 1ukl 1blk), Đorđević 8 (7sk 2as 1ukl), Mišeljić 22 (6sk 3as 3ukl), Vulović 162sk 2as 2ukl).