Košarka Košarka/Ženska košarka

Dame slavile i u Šapcu

Izvor: KKŽ Crvena zvezda

Košarkašice Crvene zvezde nastavile su pobedničku seriju i u Šapcu. U okviru 3.kola Prve ženske košarkaške lige Srbije Crvena zvezda je slavila u Šapcu protiv istoimenog protivnika veoma ubedljivo 91-59 (18-18, 20-12, 29-12, 24-17).

U svom rodnom gradu za Crvenu zvezdu je debitovala Kristina Topuzović, a trener Dragan Vuković je i ovog puta pružio priliku svim igračicama i ravnomerno podelio minutažu. Crvena zvezda se revanširala Šapčankama za poraz na turniru ŽKK Radnički.

Osim u prvoj deonici kada su Šapčanke parirale šampionkama Srbije i imale maksimalnih plus 6 (18-12) na 1.30 pre kraja, a Crvena zvezda uzvratila sa dve vezane trojke (A.Katanić i Naumčev), nisu crveno-bele imale problema u hali Gimnazije. Ekipe su smenjivale u vođstvu nekoliko puta tokom prvih 10 minuta za egal rezultat 18-18.

Zvezda je nastavila seriju i na početku druge četvrtine (10-0 ukupno), Šabac na kratko preuzeo prednost, da bi novom serijom 8-0 izabranice Dragana Vukovića u potpunosti preuzele kontrolu nad utakmicom. Novi pokušaj domaće ekipe da se vrati u meč brzo su odbile trojkama Bogićević i Naumčev, pa se sa rezultatom 38-30 otišlo na odmor.

Na startu drugog poluvremena Zvezda dolazi do prve dvocifrene prednosti na meču (30-40), koju je povećavala poenima u serijama tokom trećeg kvartala do +25 za kraj, (42-67).

U poslednjih 10 minuta Crvena zvezda je rutinski privodila utakmicu kraju, a u samom finišu stigla do maksimalne prednosti +34 (57-91) trojkom Miline Mišeljić, da bi Nadoveza uspela samo snizi minus i postavi konačan rezultat, 59-91.

Najefikasnija je bila Sneža Bogićević sa 15 poena, dvocifrene su bile još Đorđević sa 14, Bojović 13 i Mišeljić i A.Katanić sa po 10 poena.

Već u četvrtak Zvezda gostuje u Sarajevu, ekipi Plej Of Ultra. U domaćem šampionatu u 4.kolu Zvezda dočekuje Vrbas.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 9 (2sk 4ukl), Čubra 2, Topuzović 4 (4sk 2ukl), Bogićević 15 (6sk), Zukanović 2 (3sk 3as 2ukl), A.Katanić 10 (6sk 6as 6ukl), I.Katanić 6 (7as 1blk), Ristić 4 (3sk), Bojović 13 (6sk), Đorđević 14 (5sk), Mišeljić 10 (5sk 4as 2ukl), Vulović 2 (2sk).