Košarka Košarka/Ženska košarka Košarka/Izveštaji i analize

Zvezdine dame ostvarile još jednu pobedu

Izvor: KKŽ Crvena zvezda

Košarkašice Crvene zvezde ostvarile su i treću pobedu na startu sezone, drugu u domaćem šampionatu protiv ekipe Bora, 84-56 (14-14, 23-12, 23-15, 24-15).

Osim u prvoj četvrtini kada su crveno-bele otvorile utakmicu serijom 6-0, zatim imale i dvocifrenu prednost 12-2, a u poslednjoj trećini prve deonice gošće uzvratile istom za konačnim 14-14 na kraju prvih deset minuta, nije bilo puno uzbuđenja u nastavku.

U drugom periodu šampion Srbije je odmah serijom 8-0 preuzeo prednost i kontrolisao tokom nastavka susreta, povećavajući razliku u svoju korist. Trojkom Miline Mišeljić Zvezda stiže do nove dvocifrene prednost, a Marijana Zukanović je donela najveću prednost u prvom poluvreme, (37-24). Na kraju prvog poluvremena najefikasnija pojedinka u redovima Bora Vida postiže poene za 37-25 nakon 20 minuta igre.

U početnim minuta drugog poluvremena Boranke su se trudile preko Figan da spuste minus ispot deset koševa, ali su crveno-bele bile neumoljive van linije 6,75 (11/23). Prvo je Aleksandra Katanić dva puta vratila gošće iz istočnog dela Srbije iznad kote 10, da bi Nevena Naumčev vezala tri trojke i nemilosrdno srušila bilo kakvu nadu o mogućem povoljnom rezultatu Borankama, a Zvezdi ootvrdila praktično pobedu pred ulazak u poslednjih 10 minuta, 60-41.

Poslednja četvrtina je rutinski protekla u korist crveno-belih dama sa Malog Kalemegdana, koje su ozbiljnim pristupom došle do maksimalne prednosti na meču +30, 84-54. Na kraju ubedljiva i nova pobeda, 84-56 . Trener Vuković je pružio šansu svim igračicama u današnjem susretu.

Najefikasnije su bile Nevena Naumčev i Aleksandra Katanić sa po 17 poena, dva manje ubacila je Ivana Katanić.

U narednom kolu Prve ženske košarkaške lige Srbije Crvena zvezda gostuje u Šapcu u utorak, a samo dva dana kasnije sledi put u Sarajevo na meč 2.kola NJABA lige protiv ekipe Plej Of Ultra.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 17 (3sk 3as), Čubra, Tešić, Bogićević 8 (2sk), Zukanović 6 (2sk), A.Katanić 17 (8sk 5as 6ukl), I.Katanić 15 (8sk 5as 2ukl), Dešić, Bojović 6 (3sk 2as 1ukl), Đorđević 8 (5sk 3as 2ukl), Mišeljić 3 (4sk 5as), Vulović 4 (4sk).