Кошарка Кошарка/Женска кошарка Кошарка/Извештаји и анализе

Звездине даме оствариле још једну победу

Извор: ККЖ Црвена звезда

Кошаркашице Црвене звезде оствариле су и трећу победу на старту сезоне, другу у домаћем шампионату против екипе Бора, 84-56 (14-14, 23-12, 23-15, 24-15).

Осим у првој четвртини када су црвено-беле отвориле утакмицу серијом 6-0, затим имале и двоцифрену предност 12-2, а у последњој трећини прве деонице гошће узвратиле истом за коначним 14-14 на крају првих десет минута, није било пуно узбуђења у наставку.

У другом периоду шампион Србије је одмах серијом 8-0 преузео предност и контролисао током наставка сусрета, повећавајући разлику у своју корист. Тројком Милине Мишељић Звезда стиже до нове двоцифрене предност, а Маријана Зукановић је донела највећу предност у првом полувреме, (37-24). На крају првог полувремена најефикаснија појединка у редовима Бора Вида постиже поене за 37-25 након 20 минута игре.

У почетним минута другог полувремена Боранке су се трудиле преко Фиган да спусте минус испот десет кошева, али су црвено-беле биле неумољиве ван линије 6,75 (11/23). Прво је Александра Катанић два пута вратила гошће из источног дела Србије изнад коте 10, да би Невена Наумчев везала три тројке и немилосрдно срушила било какву наду о могућем повољном резултату Боранкама, а Звезди оотврдила практично победу пред улазак у последњих 10 минута, 60-41.

Последња четвртина је рутински протекла у корист црвено-белих дама са Малог Калемегдана, које су озбиљним приступом дошле до максималне предности на мечу +30, 84-54. На крају убедљива и нова победа, 84-56 . Тренер Вуковић је пружио шансу свим играчицама у данашњем сусрету.

Најефикасније су биле Невена Наумчев и Александра Катанић са по 17 поена, два мање убацила је Ивана Катанић.

У наредном колу Прве женске кошаркашке лиге Србије Црвена звезда гостује у Шапцу у уторак, а само два дана касније следи пут у Сарајево на меч 2.кола ЊАБА лиге против екипе Плеј Оф Ултра.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 17 (3ск 3ас), Чубра, Тешић, Богићевић 8 (2ск), Зукановић 6 (2ск), А.Катанић 17 (8ск 5ас 6укл), И.Катанић 15 (8ск 5ас 2укл), Дешић, Бојовић 6 (3ск 2ас 1укл), Ђорђевић 8 (5ск 3ас 2укл), Мишељић 3 (4ск 5ас), Вуловић 4 (4ск).