Кошарка Кошарка/Женска кошарка

Zvezdine dame slavile u Nišu

Košarkašice Crvene zvezde ostvarile su i osmu pobedu u Prvoj ženskoj košarkaškoj ligi Srbije. Zvezda je u Nišu savladala Student, 65-48 (19-5, 17-17, 14-18, 15-8).

Zvezda je do nastavka maksimalnog niza došla najviše zahvaljujući Biljani Stjepanović. Već na samom početku utakmice Marija Prlja je najavila crveno-belu erijom 16-0 napravile dvocifrenu razliku, a protivnicama dozvolile samo pet poena u prvoj deonici.

Nišlijke su motivisano ušle u drugu četvrtinu, serijom 10-0 pokušale da nametnu svoj ritam i iznenade šampiona Srbije, ali su snaga i kvalitet bili na suprotnoj strani. Biljana Stjepanović je još jednom potvrdila odličnu formu, postigla 19 koševa za prvo poluvreme i povela Zvezdu do osme pobede u isto toliko mečeva. Na poluvremenu Zvezda je vodila 36-22.

Nastavio je šampion Srbije u trećij četvrtini gde je stao na poluvremenu. Nastavljena je serija poena, a Biljana Stjepanović je suvereno dominirala pod košem, a Zvezda imala plus 10 (40-50), pred poslednjih deset minuta.

Neobičan početak poslednje četrtine. Čak osam izgubljenih lopti na obe strane, puno tehničkih grešaka u organizaciji igre, i bilo je potrebno punih pet minuta da se postignu prvi poeni. Nije domaći tim uspeo da ugrozi Zvezdinu pobedu, koja potvrđena serijom poena kapitena Aleksandre Katanić za novi dabl-dabl i konačnih 48-65.

Biljana Stjepanović najefikasnija sa 25 poena, uz 8 skokova. Treći uzastopni dabl-dabl učinak Aleksandre Katanić – 13 poena, 14 skokova.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 5 (5sk 3ukl), Stjepanović 25 (8sk 4as), Prlja 3 (3sk 2as), Bogićević 2 (4sk 2as 2ukl), Zukanović, A.Katanić 13 (14sk 5ukl), Đokić, Naumčev 2, Bojović, Đorđević 6 (2ukl 2blk) Jovanović 9 (4sk).