Кошарка Кошарка/Женска кошарка

Zvezda bolja od Istanbula

Košarkašice Crvene zvezde i drugi put su bile uspešnije od ekipe Istanbul Univerziteta, 84-40 (23-10, 23-11, 26-9, 12-10).

Trener Dragan Vuković je iskoristio priliku da osveži ekipu i nosioce igre i pruži veću minutažu igračicama koje nisu puno igrale tokom dosadašnjeg dela sezone. One su poverenje trenera i opravdale, pa nova ubedljiva pobeda šampiona Srbije nije dolazila u pitanje.

Osim na samom startu, prvih pet minuta igre, Turkinje nisu uspevale da pariraju Crvenoj zvezdi. Brzo su se crveno-bele serijom 10-0 odvojile i kontrolisale utakmicu do kraja. Zvezda je na kraju prve četvrtine imala dvocifrenu prednost, a prvi period igre je završen sa dve trojke Jelene Jovanović.

Zvezdine devojke su nastavile seriju i u drugoj četvrtini, otklonile neizvesnost već u prvom poluvremenu, pa su u finišu priliku dobili Nina Tešić, Tamara Čubra i Marija Ristić.

Crvena zvezda je tokom treće četvrtine došla od prednosti od četrdeset poena, koju je rutinski održala do kraja susreta za konačnih 84-40.

Najefikasnija je bila Mina Đorđević sa 16 poena, 13 je postigla Nevena Naumčev.

Zvezda u narednom kolu gostuje ekipi Beroe, i pobedom bi potvrdila plasman u WABA Superligu.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 7 (8sk 2as), Stjepanović 7 (5sk 5as 4blk), Tešić 6, Bogićević 10 (5sk), Zukanović , A.Katanić 8 (4sk 7as), Đokić 3 (4as 4ukl), Naumčev 13 (7sk 3as 3ukl), Ristić 4 (4k), Čubra, Đorđević 16 (4sk) Jovanović 10 (2as).