Кошарка Кошарка/Женска кошарка

Zvezda deklasirala Beroe

Košarkašice Crvene zvezde deklasirale su Beroe, šampiona Bugarske, 95-64, u okviru 3.kola BTravel WABA lige! Najefikasnija je bila Marija Prlja sa 19 poena!

Veoma intezivan početak utakmice i prva četvrtina, veoma efikasna. Crveno-bele devojke su hrabro suprotstavile favorizovanom protivniku i tokom većeg dela četvrtine bile u prednosti. Videli smo poene u serijama, Zvezda je serijom 8-0 preuzela prednost, Beroe odgovorio istom merom, da bi sa dve vezane trojke Bogićević i Mišeljić doneli šampionu Srbije prednost na kraju prvog perioda. 26-23.

Furiozan početak druge četvrtine Crvene zvezde. Zvezda je serijom 9-0 otvorila četvrtinu, puna dva minuta su odličnom odbranom odolevale i ostavile bez poena gošće. Gošće iz Bugarske su uspele da smanje minus na četiri poena, ali je Aleksandra Katanić trojkom vratila sigurnu prednost Zvezdi. Izabranice Dragana Vukovića su stečenu prednost održavale, pa su na poluvremenu imale dvocifrenu prednost, 47-37!

U nekoliko navrata tokom prvog poluvremena videli smo periode bez koša, a Crvena zvezda je u svakom segmentu nadigrala protivnika i zasluženo zabeležila treću pobedu u regionalnom takmičenju.

I u trećem periodu Crvena zvezda je imala potpunu kontrolu meča i u serijama postizala poene koji su doveli do +22 pred poslednjih deset minuta meča, nakon dve vezane trojke Snežane Bogićević. Bugarski šampion i vicešampion regiona nije uspeo da uzvrati, pa su crveno-bele rutinski privele utakmicu kraju i deklasirale protivnika konačnim rezultatom 95-64!

Marija Prlja najefikasnija, blizu dabl-dabl ostvarenja – 19 poena, uz 9 asistencija. Novi dabl-dabl učinak zabeležila je Mina Đorđević sa 10 poena uz 10 skokova. Po 15 poena su postigle Bogićević, Stjepanović i Mišeljić.

U narednom kolu Zvezda gostuje u Podgorici, ekipi Budućnosti.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 5, Stjepanović 15 (5sk 3as), Prlja 19 (5sk 9as 2ukl), Bogićević 15 (2sk 2as 3ukl), A.Katanić 7 (3sk 3as 3ukl), Ćirić, Đokić, Naumčev 9 (2sk 2ukl), Bojović, Đorđević 10 (10sk 1as 2ukl 2blk), Mišeljić 15 (5sk 2as 2ukl), Jovanović.