Кошарка Кошарка/Женска кошарка

Zvezda savladala i Beočin

Košarkašice Crvene zvezde ubedljivo savladale su Beočin u 2.kolu Prve ženske košarkaške lige, 89-47. Najefikasnija je bila Mišeljić sa 15 poena.

Crvena zvezda je dobro otvorila utakmicu i već sredinom prve četvrtine stvorila dvocifrenu razliku, a prvih deset minuta završila serijom 8-0! U istom ritmu je nastavljeno i u drugoj četvrtini. Mišeljić je sa dve trojke nagovestila pobednika, saigračice su je sledile, pa je Zvezda sa plus 20 otišla na odmor.

Serija 10-0 i agresivna odbrana su u trećem periodu doneli Zvezdi veliku prednost, a gošće su uspele da postignu samo 9 poena. U poslednjih deset minuta priliku je dobila i Nikolina Deurić, svih 12 igračica se upisalo u strelce, a šampion Srbije je dodatno povisio prednost koja je na kraju utakmice iznosila 42 poena, 89-47.

Najefikasnija je bila Milina Mišeljić sa 15 poena, dok je Biljana Stjepanović ponovo bila na korak od dabl-dabl ostvarenja- 14 poena i 9 skokova. 12 poena uz 8 skokova zabeležila je Aleksandra Katanić, 6 asistencija i 10 poena učinak je Ivane Katanić.

Crvena zvezda već u sredu u 3.kolu BTravel WABA lige dočekuje šampiona regiona Beroe, a za vikend putuje u Šabac.

KKŽ Crvena zvezda: I.Katanić 10 (3sk 6as 5ukl), Stjepanović 14 (9sk 4as), Prlja 2 (3sk 4as), Bogićević 8 (6sk 3as), A.Katanić 12 (8sk 3as 3ukl), Ćirić 4 (1sk 1as 1blk), Đokić 3 (2as), Naumčev 2 (2as), Bojović 8 (3sk 1as), Deurić 2 (3sk 1as), Đorđević 9 (7sk 2ukl), Mišeljić 15 (2sk 1as 1ukl).