Остали спортови СДЦЗ

TREĆA ZAREDOM: Crvenoj zvezdi titula u Super ligi

Stonoteniseri Crvene zvezde pobedom nad Bačkom Palankom u finalnoj seriji plej-ofa odbranili su titulu ekipnog šampiona Srbije. Oni su u revanšu u Bačkoj Palanci ponovo bili sigurni i ovog puta slavili sa 4:2.

Treću godinu zaredom crveno-beli su ekipni prvaci Srbije, a ovog puta titulu im je doneo trijmuf nad Bačkopalančanima.

Ponovo najbolji (foto: Nina Vico)
Tok meča

Svojim okršajem susret su otvorili najiskusniji, na strani domaćina Zoran Savić i na strani Crvene zvezde Marko Jevtović. Duel koji je obilovao lepim potezima sa obe strane na kraju je pripao srpskom olimpijcu iz 2012. ali tek nakon pet odigranih setova (9:11, 11:5, 11:9, 5:11, 4:11).

Na 0:2 za Beograđane povisio je Vladimir Radonjić koji je u drugom meču dana bez problema slavio nad Lukom Jovičićem, po setovima 9:11, 6:11, 6:11. Nadu domaćima vratio je Vlada Borčić koji se osvetio Robertu Fišeru za poraz u prvom meču finala. Svom rivalu prepustio je samo jedan set, pa je krajnji rezultat glasio 7:11, 11:8, 11:5, 11:4.

Na red je došao susret Savić-Radonjić koji je bio prava poslastica za sve prisutne u sali. Pobednik najdužeg meča dana ovog puta bio je domaćin, koji je tako vratio nadu svom timu, a ukupan rezultat poravnao na 2:2. Po setovima u korist Savića bilo je 11:13, 14:12, 8:11, 11:7, 11:6.

Usledio je ubedljiv trijmuf Jevtovića nad Borčićem koji je još jednom potvrdio svoju klasu. Sa 0:3, 3:11, 15:17, 5:11, tim za koji nastupa doveo je na prag treće titule zaredom, a meč loptu predao Fišeru koji ju je i realizovao pobedom nad Jovičićem, takođe u tri seta (9:11, 10:12, 11:13).