Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Crvena zvezda vodi u polufinalu plej-ofa!

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde pobedili su Novi Pazar u trećem meču i poveli sa 2:1 u polfuinalnoj seriji plej-ofa Superlige Srbije. Naši odbojkaši slavili su rezultatom 3:1, po setovima 23:25, 25:21, 25:16, 25:18.

Crveno-beli su dobro započeli meč. Poveli su sa 5:2 i 7:3, ali su onda stali. Novi Pazar je izjednačio na 8:8. Nakon tri uzastopa poena Pazarci su poveli sa 13:14. Zvezda uzvraća i preokreće rezultat u svoju korist 19:18. Igrao se poen za poen, a gosti dolaze do set lopte koju odmah koriste i dolaze do vođstva – 23:25.

Na početku drugog perioda igre Zvezda je stekla vođstvo koje je održavala do tehničkog tajm auta – 12:8. Povećala je naša ekipa svoju prednost na 16:10, kada je Blagojević vezao dva asa, a potom i na 19:11, preko Nejića i Stojsavljevića. Pazarci se nisu predavali. Smanjili su na 23:19, naterali Kobiljskog na prvi tajm aut, a odmah potom su vezali još dva poena, pa je naš trener iskoristio i drugi tajm aut. U pravom trnutku trgli su se crveno-beli i preko Blagojevića došli do tri set lopte, a Mašulović je već prvu iskoristio i doneo Zvezdi izjednačenje – 25:21.

Zvezda je nastavila sa odličnom igrom i u trećem setu. Poveli su izabranici Dragana kobiljskog sa 8:3, a nakon dva poena gostiju nanizali su sedam poena i došli do dvocifrene prednosti 15:5. Bilo je jasno da će Beograđani do preokreta. Sačuvali su stečeno vođstvo i sa 25:16 poveli 2:1 u setovima.

Slično kao u prethodnom setu crveno-beli su se na početku četvrtog “odlepili” od gostiju i na tehničkom tajm autu imali vođstvo od 12:6. Međutim, ovoga puta Pazarci su uspeli da smanje razliku i priđu na dva poena zaostatka 13:11. Nakon bloka Stojsavljevića trener gostiju je morao da zatraži tajm aut, a na semaforu je pisalo 16:12 za naš tim. U završnici Zvezda je preko Blagojevića povećala prednost i nakon dve vezane greške gostiju došla na korak od zacrtanog cilja 22:15. Mirno je Zvezda rešila četvrti set i sa rezultatom 25:18 savladala Novi Pazar, pa je tako došla na korak od plasmana u finale plej-ofa.

Crvena zvezda vodi sa 2:1 u polufinanoj seriji plej-ofa i nedostaje joj jedna pobeda za plasman u finale. Prvu priliku da to učine naši odbojkaši imaće u utorak 4. aprila od 16,30 časova kada će ponovo ugostiti Novi Pazar u dvorani USC Voždovac.

CRVENA ZVEZDA – NOVI PAZAR 3:1 (23:25, 25:21, 25:16, 25:18) – rezultat u seriji: 2:1
Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 450. Sudije: Vladimir Simonović i Vladimir Cvetković. Trajanje meča: 97 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Petrović 5, Mašulović 8, Milutinović 8, Nejić 14, Stojsavljević 11, Munćan 1, Blagojević 22. Nisu igrali: Škrbić, Samardžić, Gmitrović, Veljović. Trener: Dragan Kobiljski.
NOVI PAZAR: Ristić 11, Has. Zatrić, Lopar 7, Daca 2, Šormaz 5, Zuković (libero), Božović, Radosavljević 14, Hamzagić 13. Nisu igrali: Ham. Zatrić, Simić. Trener: Saša Stefanović.