Ватерполо Ватерполо/Извештаји СДЦЗ

Zvezda bez pobede u utakmici sezone

Vaterpolisti Crvene zvezde u najvažnijoj utakmici u sezoni odigrali su nerešeno u Zrenjaninu sa ekipom Primorca 7:7. Crveno-beli su tako svoje šanse za plasman u Regionalnu A1 ligu sveli na minimum, pošto je potrebno pravo čudo da se dogodi u poslednja dva kola, pa da se Beograđani vrate u A1 ligu. Sa druge strane, Šabac je ostvario novi trijumf, protiv Katara 10:7, te je tako zadržao šanse za plasman u viši rang. Međutim, Šapčani meč sezone igraju u poslednjem kolu, protiv POŠK-a u Splitu.

Crveno-beli su poveli golom Veljka Tankosića iz peterca, da bi zatim Kotorani preokrenuli i posle prve četvrtine rezultat je bio 2:1 u korist gostiju. Početkom drugog perioda Nikola Radonjića je povisio na 3:1, a posle novog gola Zvezde iz peterca, Janko Krivokapić je u završnici prvog poluvremena pogodio za 4:2.

Zvezda je i u nastavku jurila zaostatak. Sredinom četvrtine domaćin je izveo i treći peterac, a dva minuta pre završetka treće deonice crveno-beli su konačno stigli do izjednačenja (5:5). Međutim, iskusni bek Primorca, Antonio Petrović, minut i po kasnije doneo je novu prednost Primorcu. Gosti su u poslednjih osam minuta imali još jednom „+1“, a konačnih 7:7 postavio je najefikasniji igrač Zvezde na meču, Dragan Drašković, 40 sekundi pre kraja meča. On je sa tri gola prednjačio, a po dva su dodali Tankosić i Petar Ivošević. Isti učinak kod Kotorana su imali Petrović i Nikola Radonjić.

Regionalna A2 liga, 12. kolo

OVK POŠK – Medveščak 13:5 (3:1, 4:1, 2:1, 4:2)
Šabac – Kataro 10:7 (3:2, 1:1, 2:2, 4:2)
Crvena zvezda – Primorac 7:7 (1:2, 1:2, 3:2, 2:1)
Zadar 1952 – Solaris 8:6 (2:1, 2:1, 3:1, 1:3)