Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкашице СДЦЗ

Crveno-bele protutnjale kroz Užice

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkašice Crvene zvezde zabeležile su ubedljivu pobedu nad Jedinstvom na gostovanju u Užicu rezultatom 0:3, po setovima 16:25, 13:25, 10:25, u okviru 16. kola Superlige Srbije.

Već na tehničkom tajm autu u prvom setu crveno-bele su imale prednost od 6:12. Vrlo brzo Milka Stijepić je donela dvocifrenu prednost našem timu 7:17. Nakon asa Nikoline Lukić i bloka Katarine Čanak Zvezdine dame su došle do deset set lopti, ali su tek treću iskoristile za vođstvo od 16:25.

U drugom periodu igre bilo je egal sve do rezultata 7:7, a onda je Zvezda postepeno povećavala vođstvo, da bi na odmor otišla sa tri poena prednosti 9:12. Do kraja seta izabranice Mire Musulin su Jedinstvu dozvolile još samo četiri poena, a u završnici je sa dva bloka Katarine Čanak duplirano vođstvo našeg tima – 13:25.

Na početku trećeg, ispostaviće se poslednjeg seta, sjajno su servirale Ana Jakšić i Bojana Milenković, a rezultat na semaforu je bio 1:10 za crveno-bele. Na terenu je postojao samo jedan tim. Zvezda je rutinskom igrom na kraju slavila sa 10:25.

U narednom kolu odbojkašice Crvene zvezde će gostovati osvajaču Kupa Srbije, ekipi Jedinstva u Staroj Pazovi.

JEDINSTVO (U) – CRVENA ZVEZDA 0:3 (16:25, 13:25, 10:25)
Užice – Dvorana: SD Veliki park. Gledalaca: 250. Sudije: Nevena Nešković i Aleksandar Petrović. Trajanje meča: 59 minuta.
JEDINSTVO: Kraković 1, Vojnić-Purčar 3, Dejanović (libero), Glišović, Kutlešić 2, Borčić 1, Brđović, Tomašević 2, Kovačević (libero), Komlenović 10. Nisu igrale: Nenadić i Tošić. Trener: Dragoljub Janić.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 3, Sekulić 1, Čanak 9, Jakšić 4, Đurić, Vukomanović (libero), Jejić 1, Milenković 10, Stijepić 10, Ašonja 1, Lukić 13. Nije igrala: Radmilović. Trener: Mirjana Musulin.