Одбојка Одбојка/Извештаји Одбојкаши СДЦЗ

Novi poraz Zvezdinih odbojkaša

Izvor: Zvanični sajt OK Crvena zvezda

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su još jedan poraz pred svojim navijačima u Superligi Srbije. Crveno-beli su u 17. kolu izgubili od Jedinstva rezultatom 2:3 (25:19, 27:25, 20:25, 21:25, 7:15).

Zvezdini odbojkaši su dobro počeli meč. Do vođstva su došli kada su sredinom prvog seta poveli sa 15:9, a potom u samoj završnici sa četiri uzastopna poena rešili taj period igre sa 25:19.

Drugi set je bio vrlo uzbudljiv. Nijedna ekipa nije uspela da se rezultatski odvoji od rivala, pa se ušlo u neizvesnu završnicu. Prvo je Zvezda preko Gmitrovića došla do set lopte, da bi gosti preokrenuli i imali priliku da izjednače rezultat. Ipak, crveno-beli poenima Gmitrovića i Blagojevića i greškom rivala osvajaju set i povećavaju vođstvo – 27:25.

Naredna dva seta osvajaju odbojkaši Jedinstva koji su još jednom pokazali da su vrlo iskusna i veoma dobra ekipa. Sredinom trećeg perioda igre Jedinstvo je nanizalo četiri poena i stečenu prednost je očuvalo do kraja seta – 20:25. Sledeći set su prelomili u završnici i meč uveli u peti odlučujući set – 21:25.

Odmah na startu petog seta gosti su poveli sa 1:8 i praktično rešili pitanje pobednika. Nade za crveno-bele više nije bilo koji su na kraju doživeli drugi uzastopni poraz – 7:15.

Narednog vikenda na programu je poslednje kolo ligaškog dela Superlige, a odbojkaši Crvene zvezde će gostovati lideru Vojvodini NS seme.

CRVENA ZVEZDA – JEDINSTVO (SP) 2:3 (25:19, 27:25, 20:25, 21:25, 7:15)
Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 70. Sudije: Đorđe Zelenović i Goran gradinski. Trajanje meča:
CRVENA ZVEZDA: Škrbić 2, Jevtić (libero), Petrović 1, Gmitrović 7, Mašulović 4, Milutinović 5, Nejić 10, Stojsavljević 14, Munćan 3, Blagojević 20, Veljović 2. Nije igrao: Samardžić. Trener: Dragan Kobiljski.
JEDINSTVO: Milić 13, Pešut 5, Radišić 1, Majstorović (libero), Jovanović 14, Pajić 26, Matijašević 7, Micić, Paravinja 1, Roljić 14. Nije igrao: Radivojević. Trener: Željko Vukelić.